Yaz Tatilinde Yapılacak 10 Şey

Yaz ayının yaklaştığı dönemlerde, kışlık giysilerden kurtulmanın ve yaz tatili planı yapmanın zamanı geldi. Yazın güzelliklerinin keyfini çıkarmak için sizlere önereceğimiz 10 etkinlik/aktivite yazımızda bulabilirsiniz.

Arkadaşlarla Barbekü Partisi

Yaz aylarının yaklaştığı dönemlerde yapılacak en iyi etkinliklerden biri şüphesiz mangal yapmaktır. Arkadaşlarınızla birlikte orman veya sahil içinde, istediğiniz et ürünlerini temin edip yapacağınız mangal partisi güzel etkinliklerden biridir. Doğanın içinde pişiriceğiniz etleri tüketmek ve güzel bir sohbet yaz ayları için ideal bir aktivitedir. Mangaldan sonra da voleybol veya futbol maçı yapıp enerjinizi de atarsanız sizden iyisi yok. Mangal yaparken bölgede ateş yakma ile ilgili herhangi bir uyarı olup olmadığına bakmanız iyi olacaktır.

Macera Parkları Her Yaştan İnsan İçin Eğlenceli

Yaz ayının sembolü niteliğinde olan macera parkları, lunaparklar ve aquaparklar serinlemek ve eğlenceli vakit geçirmek için mükemmel bir seçim olacaktır. Rollercoster’a binerek adrenalini doyasıya yaşayabilir veya aquapark’ta serin havuz ve eğlence araçlarının keyfini çıkartabilirsiniz. Yorulduktan sonra kendinizi bir dondurmayla ödüllendirerek günün tadını çıkartabilirsiniz. Şezlongta uyuyan arkadaşlarınıza sulu şakalar yapayı unutmayın.

Doğa Yürüyüşü İle Zihni Arındırmak

Doğa yürüyüşü eşliğinde yemyeşil ormanları, ovaları gezebilir ve kuş sesleri eşliğinde zihninizi arındırabilirsiniz. Bir ağacın gölgesinde öğle uykusu ile kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Rüzgar tatlı esintisi eşliğinde ağaçlardan toplayacağınız yaz meyvelerini yiyerek anın tadını çıkartın. Dönüş yolunda güzel manzara fotoğrafları yakalayarak sosyal medyada paylaşıp arkadaşlarınızı kıskandırmanız da olasıdır.

Spor Aktivitesine Katılmak

Güzel bir günde kendinize bir spor aktivitesi bulun ve arkadaşlarınızla gerçekleştirin. Spor aktivitesi olarak badminton ve fresbie oyunları yaz ayları çok popülerdir. Spor aktiviteleri olarak tenis, voleybol, plaj futbolu da eğlenceli vakit geçirebileceğiniz sporlar arasındadır. Spor aktivitesi seçme konusunda kendinizi sınırlamayın. Yamaç paraşütü veya surf denemek istiyorsanız bu yaz onları deneyebilirsiniz.

Hamak Üzerinde Kitap Okuma

Yaz aylarında yapılacak eğlenceli şeyler mutlaka maliyetli olması gerekmez. Buz gibi soğuk bir içecek alıp hamakta sallanırken kitap okumak en iyi zaman geçirme yöntemlerinden biridir. İstediğiniz türden bir kitap satın alın ve kelimelerin dünyasına geçiş yapın. Yavaşca sallanan hamak üzerinde kitap okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yaz aylarında sıklıkla yapmak isteyeceğiniz bu aktivite için gereken şeyler sadece bir hamak, bir kitap ve sevdiğiniz içecektir.

Güzel Bir Film İzlemek

Doğa KampıYaz aylarında yapılacak eğlenceli aktivitelerden birisi de film izlemektir. Bulunduğunuz yerde açık hava sineması varsa sizden şanslısı yok. Açık hava sineması ile nostalji yapabilirsiniz. Sinemaya gitmek isterseniz arkadaşlarınızla plan yapın ve güzel bir film belirleyin. Sinemaya gitmeden de evde film izleyerek rahat bir ortam oluşturabilirsiniz. Patlamış mısır ve içecek eşliğinde biraz goygoy yapmak eğlenceli olacaktır.

Uçurtma Uçurun

Yapılabilecek en güzel ve ucuz aktivitelerden biri olan uçurtma uçurmak aynı zamanda çok eğlencelidir. Bu aktivite için gerekenler 8 adet tahta parçası, biraz çivi, yapıştırıcı ve ambalaj kağıdıdır. Uçurtma yapmayı bilmiyorsanız bile videolarını izleyerek basitçe oluşturabilirsiniz. Tamamladıktan sonra rüzgarı iyi alan bir düzlük veya tepeyi seçerek biraz koşmanız eşliğinde uçurtma havalanacaktır. Birden çok uçurtma yaparsanız daha eğlenceli olacaktır. Uçurtmalar ile gökyüzünde savaş yapmak ta bu etkinliğin olmazsa olmazlarından biridir.

Açık Hava Festivallerine Katılmak

Açık Hava Müzik Festivali yaz aylarında yapacak başka bir harika ve eğlenceli bir fikirdir. Yaz aylarında oldukça artan festivaller çoğu zaman ücretsizdir. Ücretli olsa dahi uygun fiyatlara satılan biletler sayesinde güzel bir müzik ziyafetine katılabilirsiniz. Festival oyunları ve yarışmaları ile günü dolu dolu geçirerek eğlenebilirsiniz. Festivallerde ilgi alanınızla alakalı kişilerle sohbet edebilir ve fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Hayvanat Bahçesi Ziyareti

Sadece belgesellerden tanıdığınız hayvanları çıplak gözle görmek için bir hayvanat bahçesini ziyaret edin. Tropikal hayvanların şaşırtıcı renklerine tanık olun. Aslanın kükreyişini bizzat duyabilirsiniz. Fillerin gerçekte ne kadar büyük olduğunu görerek şaşırabilirsiniz. Her şehirde bulunmasa da çoğu şehirde bir hayvanat bahçesi vardır. Yeni kurulan devasal akvaryumlarda bu aktivite içerisine girebilir. Yaz aylarında yapılacak güzel aktivitelerden biridir.

Doğada Kamp Kurmak

Temiz havada bir veya iki gece geçirin ve bir çadırda doğaya gerçekten yakın olun. Kamp deneyimini elde etmek için evinizin konforunu aramamanız gerekir. Böceklerden veya vahşi hayvanlardan korkuyorsanız arka bahçenizde bir çadır kurun. En azından kamp deneyimini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yaz aylarında yapılacak eğlenceli şeyler hakkında başka fikirleriniz var mı?

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Mutlu kalın ve güneş tadını çıkarın!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *