YAĞMUR YAĞAR, FETHİYE DİNLER

Fethiye’de göreceğiniz kışı, başka bir yerin baharına değişmeyeceksiniz!

Sıcak havalarla akla gelen Işıklar Fethiye ile ilgili düşünceleriniz bu yazımızla daha farklı şekillenecek. Fethiye’de kış aylarında bile içinizi ısıtabilecek birbirinden şahane manzaralar, sizlere ”ülkemiz gerçekten bir cennet” dedirtecek.
Güne doğanın dinlendirici müziği yağmur sesi eşliğinde Kayaköy’de ki restoranlarda lezzetli bir kahvaltı ile başlayıp gezinize planınıza göre yön verebilirsiniz. Fethiye’de çok sık kar yağışı olmasa da yağmura doyacaksınız. Burası, hem Fethiye’nin denizine aşık hem de ”ben yağmurlu havaların insanıyım” diyeceklerin mutlaka uğramak istediği duraklardan biri. Merkezi bir yerleşim alanı olan Fethiye’ye, yaz aylarında olduğu gibi kışın da oteller hizmette. Kordon’da ise yat ve tekneler, deniz manzarasına farklı bir hava yatmaya devam etmekte.
Burada paragrafıma bir virgül koyuyor ve sizleri kışın Fethiye’de yapabileceğiniz birkaç aktivite ile tanıştırmak için kolları sıvıyorum.

Balığa Çıkın

Fethiye’de olmazsa olmaz küçük balıkçı tekneleri ile balığa çıkmadan evinize dönmeyin.

Yayla Gezisi

Eşinizi, dostunuzu kolunuza takın ve Fethiye’nin yaylalarını keşfe çıkın. Tabi kar topu savaşı yapmadan tadı çıkmaz, bunu da unutmayın. Üşümeyi dert ediyorsanız da, yaklaşık otuz dakika sonra deniz kenarında güneşin sizi ısıtacağı müjdesini ilk bizden duyun o zaman.

Tarihe Küçük Bir Yolculuk

Fethiye’de Rum evlerini duymayanınız yoktur.
Rumlardan kalma taş evlerini ve kiliseleri görmeyi unutmayın. Öğle vakitlerinde lezzetli bir tandır yemeden gezinize devam etmeyin.

Şehri Yukarıdan İzleyin

Fethiye şehir merkezinde bulunan Kaya Mezarları’na çıkın ve karşılaşacağınız manzaranın büyüsüne kapılın.

Rakı Balık Keyfi

Fethiye’nin balık pazarında rakı balık masası ile gününüzü keyiflendirin.

Işıklar Ülkesi Fethiye’de, sonbahar’ın yıldızı olan Günlüklü ağaçları kış aylarında da güzelliğini korumakta. Karlı dağların karşısında kilometrelerce öteden gelen yosun kokusunun yanı sıra mimarisi, kiliseleri, dar sokakları ve doğası ile bu beldenin hatırı sayılır bir güzellikte olduğunu anlıyorsunuz. Bu kış tatilini Fethiye’ye ayıran ziyaretçiler için şunu belirtmeliyiz ki, yaz aylarında olduğu gibi kışın da burası yadsınamaz bir atmosfere sahip. Sahilde sıcak çayınızı yudumlarken, martılar manzaranıza eşlik ederken Fethiye bir başka gelecek gözünüze. Kısacası bu doğa harikaları ile dolu yere geldiğinize pişman olmayacaksınız. Son olarak, Fethiye gezinizden dönmeden önce mutlaka kartpostal edinin ki, bu güzel anılar sadece hafızanızda kalmasın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *