Türkiye’de En Güzel Tekne Turları Nerede?

Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili, batı ve güney kıyıları Akdeniz ve Ege Denizi’nin berrak sahilleri, koyları ile muhteşem doğa güzelliklerine sahip bir ülkedir. Günümüzde tatil için gidilen şehirlerde en fazla tercih edilen aktivitelerden birisi de tekne turlarıdır. Tekne turlarının bu denli cazip ve tercih edilir olmasının nedeni; her bütçe için uygun bir fiyata sahip olması denebilir. Bu tür gezilerin çoğu özel firmalar tarafından düzenlenir ve genelde eğlence odaklı olduğu için turlar sırasında keyif almanız kaçınılmazdır.

Türkiye’de en güzel tekne turları nerelerdedir?

  • Ölüdeniz Tekne Turu

https://myfriendoo.com/turlar-ve-aktiviteler/oludeniz-tekne-turu/

Yeşil ve mavinin bir arada olduğu bir yerde tekne turuna çıkmak istiyorsanız o halde sizin için en iyi tercih Ölüdeniz olacaktır. Ülkenin en güzel tekne turlarının yapıldığı yerlerden birisi burası. Enfes bir doğası ve pırıl pırıl bir de denizi ile Ölüdeniz görenleri kendine hayran bırakan bir yapıya sahip. Yurt dışından da birçok kişinin tercih ettiği Ölüdeniz; her sene tekne turları ile dikkat çekiyor. Yazlık bir mekân olmasına rağmen ve çok fazla talep oluşmasına rağmen; Ölüdeniz tekne turları oldukça uygun fiyatlara düzenleniyor. Uygun fiyat ile bol bol eğlence arıyorsanız kesinlikle bu tekne turlarını tercih etmelisiniz. Yabancı turistler tekne turlarının tadını ilk alanlardan, zaman içerisinde yerli halk eğlencenin tadına varan yabancıları görmüş olacak ki onlar da bu eğlencenin tadını çıkarmaya başlamış durumda. ölüdeniz birbirinden güzel kıyı şeritlerini, koylarını ve farklı renklerini görmek isterseniz bu aktivite tam size göre. ölüdeniz turları genel olarak günü birlik olacak şekilde düzenleniyor. Turlar sadece deniz aktivitelerini içermiyor aynı zamanda Ölüdeniz’in birbirinden güzel plajlarına demir atarak buraların keyfine varmanıza da yardımcı oluyor. Ölüdeniz turları genel olarak hesaplanan bir yapıda. Koylarda yüzmek, teknede güneşlenmek, teknenin yeme içme gibi imkânları varsa bunlardan yararlanmak tamamen fiyatlara dâhil. Geri kalan sizin keyfini çıkarmanız.

  • Marmaris Tekne Turları

Yeşilin mavi ile birleştiği en gözde illerden bir tanesi olarak bilinmekte olan Marmaris, muhteşem doğası, pırıl pırıl denizi ve sahil plajları ile oldukça ilgi görmekte olan bir tatil şehridir. Genellikle yabancı turistler tarafından tatil yapmak amacı ile tercih edilmekte olan Marmaris şehrinde yapılacak olan en eğlenceli tatil aktivitesi Marmaris tekne turu olarak bilinmektedir. Son yıllarda fiyatların oldukça uygun olması sebebiyle tekne turlarına yerli turist ilgisi de oldukça artmıştır. Şehirde yer almakta olan muhteşem kıyıların tadına varmak, rengi ile büyülemekte olan masmavi denizin dibine dalmak için yapılan eşsiz bir aktivite olan bu turlara katılmak için sahil şeridinde yer almakta olan tur acentelerini ziyaret etmek gerekmektedir. Genellikle günübirlik olarak düzenlenmekte olan tekne turları Marmaris çevresinde bulunmakta olan tüm koylara küçük gezintiler düzenlemektedir. Oldukça uygun fiyatlar ile sunulmakta olan bu hizmet Marmaris’in farklı plajlarında güneşin tadına varma imkanı sunmaktadır.

  • Bodrum Tekne Turları

Bodrum denince akla hemen; deniz, güneşin yakıcılığı ve kumların ayaklarınızın arasından kayması geliyor değil mi? Bordum bunların yanı sıra aynı zamanda eğlenceli tekne turları ile de son dönemde herkesin aklında olan bir tatil beldesi. Teknelerde birbirinden eğlenceli aktiviteler var ve uygun fiyat politikası Bodrum için de geçerli. Bodrum içerisinde yapılan tekne turlarında; 5 koy geziliyor. Her koyun plajında denize girebilir, güneşlenebilir ve bu alanların tadına varabilirsiniz. Her şey dâhil paketlerden yararlanmanız halinde; yeme içme gibi imkânlar da tekneler tarafından sunuluyor üstelik menüler de oldukça iyi. Bodrumu mutlaka tekne üzerinden seyretmeniz gerekli ve geziye çıktığınız teknelerin güzelliğini gördüğünüz zaman denizi mi yoksa tekneyi mi izlemeniz gerekli; kararsız kalacaksınız. Türkiye’nin en güzel tekne turları nerededendiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi muhteşem koyları ile kesinlikle Bodrum.

  • İzmir Tekne Turları

İzmir; en fazla turist akınına uğrayan şehirlerden birisi. Tekne turlarının her çeşidinin düzenlendiği şehirlerden biri olan İzmir; günübirlik, saatlik ve kalmalı tekne turları imkânları sunuyor. İzmir’den başlayan tekne turları genelde İzmir çevresinde bulunan farklı yazlık mekânlara da uğrama imkânı sağladığı için kişiler bu yöntemi başka bir şehre geçmek için dahi kullanabiliyor. Deniz kıyısından ilerlediğiniz zaman hem şehir değiştirme imkânınız hem de birbirinden güzel Ege doğasına şahitlik etme imkânınız oluyor. Tekneler içerisinde eğlence ise oldukça bol. Müzik, yeni insanlar ile tanışma imkânı, birbirinden güzel yemekler, teknede güneşlenmek, dalmak, güzel plajlar görmek gibi birçok seçeneğiniz var. Bütün turların farklı olabileceğini bilerek seçmeniz gereken turların fiyatları da oldukça uygun. Çocuklar için ise farklı tarifler mevcut. O ile 3 yaş arası için bir ücret talep edilmiyor. 3 ile 6 yaş arasında olan çocuklara ise indirim uygulanıyor. Canlı müzik eşliğinde ada gezintileri yapmak, güzel bir balık ile akşam yemeğine denizde devam etmek, dilediğiniz koyda yüzmek; Ege Denizi’nin keyfini çıkarmanız için yeter de artar bile.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *