Adrasan Kamp Yerleri

Doğa’nın en güzel renklerini bizlere sunduğu Adrasan, masmavi denizi ve yeşil ormanları ile tatil için ideal bir beldedir. Doğa ile iç içe tatil fikri her zaman popüler olmuştur. Adrasan’da bulunan kamp alanları ile tatilinizi kamp kurarak güzel bir deneyim edinebilirsiniz.

ADRASAN KAMP YERLERİ

Adrasan’da kamp yapmak için iki seçenek vardır;

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Çadır Kamping Alanları; Adrasan ve çevresinde 10’a yakın çadır kamp alanı bulunmaktadır. Bu çadır kamping alanlarında elektrik, tuvalet, duş ve yemek gibi hizmetler mevcuttur. Kamping alanlarında kiralık çadırlar bulunmaktadır. İsterseniz kendi getirdiğiniz çadırınızı da kurabilirsiniz. Bu seçim biraz daha konforlu bir tercih olacaktır. Yanınızda getirdiğiniz elektronik eşyaları şarj edebilirsiniz. Kamping alanında bulunan kafe ile karnınızı doyurabilirsiniz. Temel ihtiyaçlar kamping alanlarında bulunsa da bir çok çadırın bulunduğu yerde kamp kurmuş oluyorsunuz. Önerebileceğimiz çadır kamping alanlarından ; Adrasan Güneş’in Yeri, Gün Işığı Kamping, Adrasan Kamping bunlardan birkaçıdır. Bu alanlar Adrasan sahilinin doğusunda yer almaktadır.

Çadır kamping alanlarında günlük kişi başı çadır kiralama ücretleri 60 TL ile 80 TL arasındadır.

Kendi Belirlediğiniz Yerde Kamp Kurmak; Doğada hiç kimse tarafından rahatsız edilmeden kamp kurmak istiyorsanız çok güzel doğal kamp alanları vardır. Bu seçimde duş, tuvalet, elektrik gibi temel ihtiyaçlardan uzak olacaksınız. Ormanda kamp kurmak isterseniz Adrasan’ın batısında kalan Gelidonya feneri kamp yapmak için mükemmel bir tercihtir. Adrasan sahilinde kamp kurmak yasaktır. Fakat sahil kısmının bitişinden sonra orman üzerinden devam ederseniz kamp kurulacak güzel yamaçlar bulunmaktadır. Doğa ile başbaşa, insanlardan uzak bir tatil istiyorsanız bu seçenek tam size göre.

ADRASAN’A NASIL GİDİLİR?

Adrasan

Adrasan en yakın Antalya havalimanı ile ulaşılabilir. Antalya havalimanı ile Adrasan arasındaki mesafe 100 kilometredir. Adrasana otobüs yolculuğu yaparakta ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile de ulaşmak mümkündür. Otobüs yolculuğu yapacaksanız Kumluca otogarında inmeniz gerekmektedir. Kumluca otogarı ile Adrasan sahili arasında 30 kilometre mesafe vardır. Şehiriçi belediye minibüsleri ile Adrasan sahiline ulaşabilirsiniz.

ADRASAN’DA NERELER GEZİLİR?

1-) Gelidonya Feneri

Adrasan’a giden herkes için tavsiye edebileceğimiz ilk yer Gelidonya Feneridir. Fener yaklaşık olarak 200 metre irtifaya 1934 yılında kurulmuş. 1942 yılında açıldığında gaz yağı ile çalışmaya başlamış.

Gelidonya Feneri

Tarihi öneme sahip olan fener yaklaşık 80 yıldır gemicilere yol gösteriyor. Hala faliyetine devam eden fener teknolojik sistemler ile geliştirilmiş. Yapı olarak döneminin mimarisini yansıtmaktadır. Taştan yapılmıştır ve zamanla eskidikçe restore edilerek yenilenmiş. Adrasan’ın Karaöz mahallesine bağlıdır. Adrasan sahilinden yaklaşık olarak 7 kilometre araba yolu ile kalan 3 kilometre kısmı da yürüyerek gidilebilmektedir.

2-) Sarıkaya Milli Parkı

Sarıkaya Milli Parkı

Adrasan’dan 40 kilometre mesafede bulunur. Doğal yaşam parkıdır. İçerisinde piknik alanları bulunmaktadır. Sarıkaya Milli Parkı içerisinde endemik bitki türleri ve nadir hayvanlar bulunmaktadır. Bey dağları ile güzel bir atmosferi bulunan Sarıkaya Milli Parkı gezilecek yerlerden biridir.

Adrasan ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum kısmından iletebilirsiniz.

Keyifli Tatiller.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *