Cennet Koyu Hakkında Bilgiler

Ölüdeniz’in Gizli Hazinesi Cennet Koyu

FARALYA CENNET KOYU HAKKINDA BİLGİLER

Tatilinizi nerede yapacağınıza henüz karar vermediyseniz, bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Heybetli çam ormanlarının sakladığı ahengin melodisini, Cennet Koyu‘nda dinleyebilir, gökyüzünün mehtabını yansıttığı durgun denizlere, bu koyu ziyaret ederek yolculuk yapabilirsiniz.

CENNET KOYUNA ULAŞIM

Cennet Koyuna Ulaşım
Cennet Koyuna Ulaşım

Cennet Koyu’na araçla gidebilmek mümkün değil.

Cennet Koyu’na ulaşmanın iki yolu var. Bunlardan ilki; Kabak Koyu’ndan kalkan tekneler vasıtasıyla beldeye ulaşmak, ikinci ise; Kabak Koyu’ndan, Cennet Koyu’na keçi yolunda yürüyerek, yaklaşık 2 saatte ulaşabilirsiniz.

CENNET KOYUNDA KONAKLAMA VE PAKET TATİL FIRSATLARI

Kabak Koyu‘nun hemen yanında bulunan bu efsunkâr koyda, konaklama tesisleri bulunmuyor. Yapılaşmaya yer verilmemesi, bölgenin doğal kalmasının en önemli sırrı. Koyda, yalnızca “Cennet Kamp” adı verilen kamp alanında konaklayabilirsiniz. Cennet koyunda doğanın keyfini çıkarmak ve güzel bir tatil için paket tatil linkimizi inceleyebilirsiniz.

CENNET KOYU KAMP ALANLARI

Fethiye’nin güzide koylarından olan Cennet Koyu’na konumlanmış, Cennet Kamp olarak bilinen alan, zeytin ve çam ağaçları ile süslenmiş doğanın tam ortasında kamp yapmak isteyenlere inanılmaz bir fırsat sunuyor.

Denize 150 m mesafede bulunan kamp bölgesi içerisinde wc/duş alanları ve sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran ve bar mevcuttur. Ayrıca sahil ile ormanın kesiştiği noktada çadırınızı kurabilirsiniz.

CENNET KOYUNDA NELER YAPILABİLİR?

Cır cır böceklerinin, dağ kekikleri arasında serpildiği Cennet Koyu ile sonsuz sergüzeştlere atılacakınız!

Kumsalda güneşlenerek, kitap okuyarak, müzik dileyerek veya sevdiklerinizde keyifli muhabbetlere yelken açarak yılın tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

Göz kamaştırıcı parlaklığı ile turkuaza bürünmüş denizin, ormana eş olduğu koyun arkasında bulunan Likya Yolu’nu keşfetmeden geri dönmeyin. Gökyüzünü, gözlerinize sığdıracaksınız!

Cennet Koyu’nda gün battıktan sonra, gecenin açılış müziği ile âdeta bir görsel şölen yaşayacaksınız.

“Ben bu suya dalmadan gitmem!” derseniz, şnorkellerle denizin derinliklerine yolculuk yapma fırsatınız bulunmakta.

 

FETHİYE GİZLİKENT ŞELALESİ

Serinliğin selameti, Gizlikent Şelalesi‘nde bulunur!

Fethiye’ye 25 kilometre uzaklıkta bulunan ve mütemadiyen akan Gizlikent Şelalesi, sizleri eğlencenin şahikalarına ulaştıracak! Asırlar boyu varlığını sürdürmüş doğanın babası çınar ağaçlarının köklerinden akan sular, görkemli şelaleye hayat vermiş durumda.

Gizlikent Şelalesi
Gizlikent Şelalesi

Şelale’ye gelerek uygun fiyata, inanılmaz bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçiler için kanyonda tahta köprüler de mevcut.

Koyun derinliklerinde çağlayarak akan şelale’nin sularına kendinizi bırakarak, en sıcak günlerde, serinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bu macera sonunda, etrafta bulunan restoranlarda güzel yemekler yiyip gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi’nin kristal berraklığı, fotoğraf albümünüzün sayfalarını dolduracak. Keyfinize keyif katacak Şelale’nin şarkılarına eşlik etmeyi unutmayın!

GİZLİKENT ŞELALESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Muğla’nın, Seydikemer ilçesi’nin Kayadibi mahallesinde şelale, Saklıkent‘in yaklaşık 500 m gerisinde bulunuyor. Şelaleye giden yol tarifi, Saklıkent Kanyonu yol tarifi ile aynıdır. Saklıkent hakkında yazmış olduğumuz detaylı gezi yazısını Saklıkent Hakkında Bilgiler makalemizden okuyabilirsiniz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;

Gizlikent Şelalesi’nin içlerine doğru ilerlemek isteyecek olursanız, çok sayıda merdivenden inmeniz gerekecek. Bu nedenle mutlaka yanınızda terlik vb. bulundurun. Şelale altına girecek olursanız da yanınızda kuru kıyafet getirmeyi unutmayın.

Özet
Ölüdeniz'in Gizli Hazinesi Cennet Koyu
Makale Başlığı
Ölüdeniz'in Gizli Hazinesi Cennet Koyu
Açıklama
Tatilinizi nerede yapacağınıza henüz karar vermediyseniz, bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Heybetli çam ormanlarının sakladığı ahengin melodisini, Cennet Koyu'nda dinleyebilir, gökyüzünün mehtabını yansıttığı durgun denizlere, bu koyu ziyaret ederek yolculuk yapabilirsiniz.
Publisher Name
Myfriendoo.com
Publisher Logo