Saklıkent Kanyonu, Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdenizde Gezilecek 10 Yer 2020

Ölüdenizde Gezilecek 10 Yer

Doğa Ana’nın adeta armağan ettiği Ölüdeniz, Akdeniz Bölgesi’nin incisi olarak her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Bu yazımızda güzellikleri  keşfetmeniz dileğiyle Ölüdeniz‘de gezilebilecek 10 yeri sizinle paylaşıyoruz.

1. Ölüdeniz Lagünü ve Plajı

Ölüdeniz Lagünü ve Plajı, Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz’in muhteşem coğrafyasında bir yanında yemyeşil ağaçlık alan, diğer yanında masmavi bir deniz bulunan Ölüdeniz plajı sıcak yaz günlerinde insanın adeta içini ferahlatan cinsten. İster dalış gibi su sporları yapabileceğiniz, isterseniz de güneşlenip yalnızca denizinde serinleyeceğiniz bu plajda, deniz seviyesinin bir anda derinleştiğini hatırlatmakta fayda var.

2. Belcekız Plajı

Belcekız Plajı, Ölüdeniz, Fethiye

Hem yamaç paraşütü yapan adrenalin tutkunlarının iniş pisti, hem de deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçmeyenlerin serinleme yeri olan Belcekız, namıdiğer Belceğiz Plajı; upuzun kumsal ile turkuaz rengi denizin buluştuğu nokta olarak ziyaretçilerini büyülüyor.

3. Kumburnu Plajı

Kumburnu Plajı, Ölüdeniz, Fethiye

Yine mavi ve yeşil tonlarının ortak bir noktada buluşmasıyla karşımıza çıkan Kumburnu Plajı, Ölüdeniz’in dağlarına karşı güneşlenebileceğiniz bir kumsal ve uzun, bembeyaz plajı ile deniz tatili sevenlere gerek denizi, gerekse çevrede bulunan Ölüdeniz konaklama seçenekleri ile ideal bir alternatif sunuyor.

4. Kıdrak Koyu

Kıdrak Koyu, Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz’e yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Kıdrak Koyu, çam ağaçlarının içinde deniz ile kumsalın buluştuğu pitoresk manzarası ile öne çıkıyor. Özellikle yerli ve yabancı ziyaretçilerin piknik alanı olarak tercih ettiği Kıdrak Koyu’nda mangal alanlarından piknik masalarına kadar birçok olanak sizleri hazır bekliyor.

5. Ölüdeniz Milli Parkı

Ölüdeniz Milli Parkı, Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz Tabiat Parkı olarak da bilinen milli park, 1978 senesinden bu yana ziyaretçilere kapılarını açmış durumda ve Kıdrak Orman Parkı ile birlikte ağaçları ve denizi bir araya getiriyor. Tertemiz suyunda yüzüp ağaçların gölgesinde doğanın sesini dinleyebileceğiniz bu tabiat parkını Ölüdeniz gezilecek yerler sıralamanıza mutlaka eklemelisiniz!

6. Babadağ

Babadağ, Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz’in spor ve aktivite noktası da diyebileceğimiz Babadağ, yamaç paraşütünden atv turundan, kamplardan doğa yürüyüşlerine kadar birçok etkinliğin yapıldığı nokta olarak önümüze çıkıyor. Aynı zamanda Ölüdeniz’in enfes manzarası, Babadağ tepesinden adeta hafızalara kazınıyor.

7. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi Ölüdeniz, Fethiye

İsmini, bölgede yaz aylarında ortaya çıkan kelebeklerden alan Kelebekler Vadisi, sarp kayalıkların denizle buluştuğu muhteşem bir kumsala ev sahipliği yapıyor. Rengarenk kelebeklerin kayalıklarda tutunduğu bu vadi unutamayacağınız manzaralara sahne oluyor. Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz ve Fethiye’den kalkan günübirlik tekne turları ile ulaşabilirsiniz.

8. Hisarönü Kasabası

Hisarönü Kasabası, Ölüdeniz, Fethiye

Özellikle İngiliz turistlerin yaz nüfusunun çoğunluğunu oluşturduğu Hisarönü Kasabası, gündüzleri masmavi denizine girip inci gibi kumsalında uzanabileceğiniz; akşamları ise soluk kesen gece hayatına eşlik edebileceğiniz bir sahil kasabası olmasıyla öne çıkıyor. Ölüdeniz’den kara yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Hisarönü Kasabası’nı Ölüdeniz gezilecek yerler rotanıza eklemeyi sakın unutmayın.

9. Patara Plajı

Patara Plajı, Ölüdeniz, Fethiye

Patara Antik Kenti’nin yakınlarında yer alan Patara Plajı, çevrenin sıkça tercih edilen kumsal bölgesi olmasıyla öne çıkıyor. Hem yerel halkın hem de turistlerin ortak buluşma noktası olan Patara Plajı’nda serinledikten sonra, size tarihte kısa bir yolculuk yaptıracak olan Patara Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

10. Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu, Ölüdeniz, Fethiye

Garip doğa olaylarının yarattığı muhteşem sonuçlardan yalnızca biri olan Saklıkent Kanyonu, çökme sonucu meydana gelen 18 km uzunluğunda bir kanyon ve yaklaşık 6-7 derecelik berrak mı berrak suyu ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda kanyon üzerinde yer alan teraslar, bu muhteşem manzaranın içerisinde suyun sakinleştirici sesi ile birlikte yemek yemeniz için ideal bir alternatif oluşturuyor. (Saklıkent Kanyonu’na Ölüdeniz ve Fethiye’den düzenlenen günübirlik jeep safari turlarına katılarak ulaşabilirsiniz.)

Özet
Ölüdenizde Gezilecek 10 Yer
Makale Başlığı
Ölüdenizde Gezilecek 10 Yer
Açıklama
Doğa Ana’nın adeta armağan ettiği Ölüdeniz, Akdeniz Bölgesi’nin incisi olarak her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Bu yazımızda güzellikleri  keşfetmeniz dileğiyle Ölüdeniz'de gezilebilecek 10 yeri sizinle paylaşıyoruz.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.