Ölüdeniz Milli Parkı Kum Burnu

Ölüdeniz Milli Parkı

Fethiye bölgesinde yer alan Ölüdeniz Milli Parkı 41 sene önce açılmış olup günümüzde aktif bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Orman ve Su İşleri bakanlığı koruması altında bulunan milli park içinde bulundurduğu piknik alanları ve parkurlar ile her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Toplam 980 Hektar büyüklüğünde olan Ölüdeniz Milli Parkı günlük olarak 400 araç ve 6000 Kişiyi ağırlama kapasitesine sahiptir.

İçinde bulunan cafe ve restaurantlar ile piknik yapmaya alternatif yeme-içme alanları bulunmaktadır.

Mavmavi denizi ile koşu, balıkçılık, yürüyüş ve yamaç paraşütü sporunu yapmaya müsait bir yapısı bulunmaktadır.

Ölüdeniz Milli Parkının yer altı kaynakları bakımından da geniş bir minaral kaynağına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bünyesinde aynı zamanda sekizinci yüzyıldan kalma, bir çok medeniyete ait farklı türde yapılar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları eski medeniyetlere ait yapılar, anıt mezar kalıntıları ve totemler gibi yapılardır.

Aynı zamanda bitki örtüsü olarakta zengin olan Ölüdeniz Tabiat Parkı bu sayede nadir hayvan türü popülasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

ÖLÜDENİZ MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ

Ölüdeniz Milli Parkına Giriş Ücretleri 2019 yılı için Tam 7 TL ve Öğrenci 3,5 TL’dir.

Otomobil 25TL, Minibüs 45TL, Küçük Otobüs 150TL ve Büyük Otobüs 210TL olarak ücretlendirilmektedir.

Şezlong fiyatları 20TL olup, milli park içerisindeki restaurantlarda yeme-içme fiyatları Ölüdeniz standartlarına oranla yüksektir.

ÖLÜDENİZ MİLLİ PARKINA NASIL GİDİLİR

Fethiye’den Ölüdeniz’e indikten sonra yolun sonuna geldiğinizde sahili solunuza alacak şekilde yolun sonuna kadar takip ettiğinizde ulaşacaksınız.

Özet
Ölüdeniz Milli Parkı
Makale Başlığı
Ölüdeniz Milli Parkı
Açıklama
Fethiye bölgesinde yer alan Ölüdeniz Milli Parkı 41 sene önce açılmış olup günümüzde aktif bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.
Publisher Name
Myfriendoo.com
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.