Fethiye kamp alanları

Ölüdeniz Kamp Alanları 2020

Ölüdeniz doğası ile geniş sahili ve ormanları sayesinde tatilcilere birçok farklı seçenek sunuyor. İsterseniz tatil paketi satın alarak otel dahil ve aktiviteler ile dolu bir tatil yaşayabilirsiniz.

İsterseniz beş yıldızlı otellerde herşey dahil tatil yapabilirsiniz. Ölüdeniz’in güzel doğasında çadır kamp ile tatilinizi geçirebilmeniz de mümkündür.

ÖLÜDENİZ ÇADIR KURULACAK YERLER

Ölüdeniz’de çadır kurmak için birkaç alternatifiniz vardır. Çadır kurulacak yerler arasında ilk olarak herkesin tahmin edeceği gibi Ölüdeniz sahili gelmektedir. Ölüdeniz çevresinde de bir çok koy ve sahilde kamping alanları veya ücretsiz çadır kurulabilecek alanlar bulunmaktadır.

ÖLÜDENİZ SAHİLİ KAMP ALANI

Ölüdeniz sahilinde çadır kurabilirsiniz fakat kısıtlı bir bölge vardır. Lagun kısmına doğru sahil bir yerden sonra paralı olmaktadır ve çadır kurulmaya izin verilmez. Sahil ortasında da yoğun bir kalabalık vardır.

Ölüdeniz sahili için en uygun nokta sahilin en doğu kısmı yani likya yolu bağlantısının altında bulunan alana kurabilirsiniz. Bu alanda herhangi bir ücret ödemeden çadırınızı kurabilirsiniz.

Ölüdeniz Sahili Çadır Kurulacak Yer
Ölüdeniz Sahili Çadır Kurulacak Yer

FETHİYE KARAGÖZLER ORMANLARI KAMP ALANI

Fethiye’nin bir diğer kamp alanlarından biri olan Karagözler semtine bağlı bu alanda çadır kurma imkanları bulunmaktadır.

Fethiye yolundan Karagözler semtine ilerledikten sonra Karagözleri de geçeceksiniz ve tersane yolundan devam ederek bu alanı görebilirsiniz.

Karagözler Ormanı Kamp Alanı
Karagözler Ormanı Kamp Alanı

İsterseniz burada tuvalet, duş, şezlong ve bakkal gibi imkanları bulunan bir kamping alanıda mevcuttur. Çadır başı 40 TL ücreti olan bu alanda da kamp yapabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kamp yapmak isterseniz yolu biraz daha takip ederek küçük yamaçlar göreceksiniz. Bu yamaçlar direk denize nazır alanlar fakat iniş ve çıkış biraz zordur. Bu alanda da dilediğinizce kamp kurabilirsiniz.

KABAK KOYU KAMP ALANI

Kabak koyunda birden çok kamp işletmesi bulunmaktadır. Kimisi plaja yakın ama pahalı kimiside plajdan uzakta ve daha uygun fiyatlıdır. Kabakta çadır kiralama hizmeti vardır ve kişi başı ortalama 70TL‘dir.

Çadırı siz götürürsenizde 60 TL ücret alınıyor. İşletmelerde elektrik, duş, tuvalet, bakkal, masa alanları ve hamak gibi imkanları bulunmaktadır. Ayrıca yemek yapmak ile uğraşmak istemesseniz yemek dahil olarak çadır kiralama hizmetleri de vardır.

Kabak Koyu Kamp Alanları
Kabak Koyu Kamp Alanları

GEMİLE KOYU KAMP ALANLARI

Kayaköy’e yakın bir koy olan Gemile Koyu kamp yapmak için ideal bir diğer yerdir. Gemile Koyu’na giderken güzel antik kentin içinden geçerek tarihi eserleri de inceleyebilirsiniz.

Gemile Koyu’nun tam karşısında bulunan Gemiler Adası‘na tekne ile ulaşmak mümkündür. Gemile Koyu çadır ücretleri 50 TL ila 70 TL lira arasında değişmektedir. Gün batımını izlerken tarihi doğa ile güzel bir ortamda akşam yemeğinizi hazırlayıp yiyebilirsiniz. Duş, tuvalet gibi imkanları var fakat bakkal bu bölgede bulunmuyor.

O yüzden giderken yanınızda erzağınızı götürmeniz gerekir. Kafeteryası mevcuttur. Yalnız bu bölge Gemile Beach ile karıştırılıyor fakat alakası yoktur çünkü Gemile Beach Kabak Koyuna daha yakın bir bölgededir.

Gemile Koyu Kamp Alanları
Gemile Koyu Kamp Alanları

KELEBEKLER VADİSİ KAMP ALANLARI

Kelebekler Vadisi en popüler kamp alanlarından biridir. Burada kamp işletmesinin tesis olarak birçok imkanı bulunmaktadır. Duş, Tuvalet, Sandal Kiralama, Elektrik, Yemek Alanları gibi hizmetleri vardır.

Çadırlar için kişi başı 80TL ile 100TL arasında ücret alınmaktadır. Ücretler sezona göre değişiklik gösteriyor. Büyük bir plaja sahiptir ve rahat bir konaklama alanı vardır.

Vadi’nin 2 yanı kayalarla çevrili olduğundan dolayı gölge bulmak çok kolay oluyor. Sahilde olmayan bir kamp alanı daha var George House adında, orada ücretler 40TL olarak belirtilmiş.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanları
Kelebekler Vadisi Kamp Alanları

TATİL PAKETİ İLE ETKİNLİKLERLE DOLU BİR TATİL

Tatil Paketi ile hayatınızda bir kez yapmaya fırsat bulabileceğiniz etkinliklerle dolu bir tatil yapabilirsiniz. Ölüdeniz Tatil Paketi olarak yamaç paraşütü, tekne turları, dalış yapma, jeep safari turları, deve turları gibi bir çok etkinlik bulunan tatil paketi seçeneklerinden istediğinizi seçerek bu yıl farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tatil Paketi Erken Rezervasyon Fırsatları ile tatilinizi uygun fiyata getirmek için linke tıklayınız.

Özet
Makale Başlığı
Ölüdeniz Kamp Alanları
Açıklama
Ölüdeniz doğası ile geniş sahili ve ormanları sayesinde tatilcilere birçok farklı seçenek sunuyor. İsterseniz tatil paketi satın alarak otel ve aktiviteler ile dolu bir tatil yaşayabilirsiniz. İsterseniz beş yıldızlı otellerde herşey dahil tatil yapabilirsiniz. Ölüdeniz'in güzel doğasında çadır kamp ile tatilinizi geçirebilmeniz de mümkündür.
Publisher Name
Myfriendoo.com
Publisher Logo

One Reply to “Ölüdeniz Kamp Alanları 2020”

Kazım D.
21 Ağustos 2019
Fethiye'de Kamp Alanı olarak Katrancı Orman Kampı'da var.
https://www.katranci.org/
Cevapla

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.