Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat, tatil dediğimiz zaman akla ilk gelen yerlerdendir. Büyük turizm yatırımları ile ilçe sürekli gelişmektedir. Antalya’nın popüler bir çok beldesi Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Side, Kızılağaç beldeleri en çok turist alan yerlerdendir. Bazı zamanlarda yerli turistten daha çok yabancı turist gelmektedir. Doğal güzellikleri, premium hoteller, yapılacak onlarca aktivite ile güzide bir tatil yeridir.

MANAVGAT’TA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Tarihi açıdan zengin olmasının yanı sıra Manavgat şelalesi, Milli parkları gibi doğal güzellikleri de bünyesinde barındırır.

MANAVGAT ŞELALESİ

Manavgat şelalesi yüksek debili ve soğuk suları ile ziyaretçilerini bekliyor. Şelale kenarına kurulmuş çay bahçeleri ve restaurantlar sayesinde güzel bir manzara eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. Şelalenin su seviyesi bazı yerlerde düşüyor. Düşük su seviyesi olan yerlerde dizinize kadar suya girebilirsiniz.

Manavgat Nehri

Antalya’nın kavurucu sıcaklarından sonra iyi gelecektir. Şelale yolunda bir çarşı bulunuyor. Çarşı üzerinde hediyelik eşya satan dükkanlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçi almaktadır.

SİDE ANTİK KENTİ

Side yarımadasının üzerine kurulu olan antik kent, tarihi olarak önemli yapılar ve mimari eserler içermektedir. Side yarımadası üzerinde Antik Büyük Hamam, Apollon Tapınağı, Side Müzesi ve Anıtsal Çeşme gibi önemli arkeolojik ögeler bulunuyor.

Side Antik Kenti
Side Antik Kenti

Büyük İskender’in de fethettiği Side’de sikke darphanesi kurulmuştur. Tarih boyunca bir çok medeniyet tarafından ele geçirilmiş ve kaybedilmiştir. Side beldesinde her sokakta bir tarihi eser görebilmeniz mümkündür. Manavgat’ı ziyaret ederseniz görmeden dönmemeniz gereken bir kültür merkezidir.

ÜZÜMDERE MİLLİ PARKI

Manavgat nehrinin bir kolu da Üzümdere Milli Parkından geçiyor. Heybetli Toros dağlarının gölgesinde manzarayı izlemek insanlara kendini karınca gibi hissettirir. Doğa harikası kanyonu kesinlikle görülmesi gereken kıymetli bir alandır. Turistler tarafından pek bilinmeyen bir doğa güzelliğidir.

Üzümlü Milli Parkıİçerisinde ırmaklar, şelaleler, kanyon, ladin ormanları ve ender görülen canlı türleri bulunmaktadır. Manavgat’a tatil için geldiyseniz bir gününüzü bu bölgede piknik yapmaya ayırabilirsiniz. Akarsu kenarında balık tutma imkanınız da bulunmaktadır.

MANAVGAT’TA YAPILACAK AKTİVİTELER

Antalya’nın gelir kaynağının çoğunu turizm oluşturmaktadır. Bu sayede turizm açısından büyük yatırımlar almaya devam ediyor. Diğer tatil beldelerinde bulamayacağınız bir çok aktiviteyi Antalya’da yapabilme imkanına sahipsiniz.

MANAVGAT NEHRİNDE RAFTİNG

Manavgat nehrinin coşkun sularında doyasıya bir macera için rafting aktivitesini kesinlikle yapmalısınız. Aktivite sabah 10:30 – 11:00 gibi başlıyor. Rafting parkuru uzunluğu 14 kilometre uzunluğundadır.

Manavgat Rafting
Manavgat Rafting

Manavgat’ta bir çok rafting hizmeti veren firma bulunuyor. Fiyat olarak 100 lira ile 140 lira arasında değişiyor. Fiyat içerisinde transfer, yemek genelde dahil oluyor.

KIZILAĞAÇ’TA PARASAILING MACERASI

Teknelere bağlı olan paraşüt yavaşça yükselerek havalanmaya başlar. Birden tüm insanlar karınca gibi görünür. Adrenalin ve macera dolu bu aktiviteyi Side sahilinde yer alan parasailing acentaları ile yapabilirsiniz.

Saatlik olarak ücretlendirilen parasailing aktivitesi yaklaşık olarak 200 tl bandındadır. Tatiliniz boyunca farklı bir aktivite yapmak isterseniz parasailing aktivitesini yapabilirsiniz.

MANAVGAT’A NASIL GİDİLİR?

Manavgat’a ulaşım için uçak veya otobüsü tercih edebilirsiniz. Manavgat’ta hotel rezervasyonunuz varsa çoğu hotel hava limanına servis hizmeti vardır.

Kendiniz ulaşım sağlayacaksanız, uçak için öncelikle Antalya hava limanına bilet almanız gerekiyor. Daha sonra şehir içi otobüsler ile Manavgat ilçesine ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gelecek olanlar için zaten Manavgat’ta bir otogar bulunuyor. Otobüsle ulaşım kolayca sağlanabilir.

Özet
Manavgat Gezilecek Yerler
Makale Başlığı
Manavgat Gezilecek Yerler
Açıklama
Manavgat, tatil dediğimiz zaman akla ilk gelen yerlerdendir. Büyük turizm yatırımları ile ilçe sürekli gelişmektedir. Antalya'nın popüler bir çok beldesi Manavgat ilçesinde yer almaktadır.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.