Kaleüçağız Gezilecek Yerler

Keşfedilmeyi Bekleyen Tatil Beldesi Kaleüçağız

Keşfedilmeyi Bekleyen Tatil Beldesi Kaleüçağız

Antalya’nın en güzel tatil beldelerinin bulunduğu Demre ilçesinde yer alıyor. Açık mavi tonlarındaki denizi ve beyaz kumları ile cenneti andırıyor.

KALEÜÇAĞIZ ÖZELLİKLERİ

Kaleüçağız, Antalya gibi popüler bir tatil şehrinde keşfedilmemiş bir tatil beldesidir. Cennetin yer yüzündeki tasviri desek abartmış olmayız.

Denizinin etkileyici mavisini gördükten sonra her yaz oraya gitmek isteyebilirsiniz. Kaleüçağız’ın deniz ile olan bağlantısı lagün biçiminde doğal olarak oluşmuştur.

Kaleüçağız Gezilecek Yerler

Doğal dalga kıran görevi gören lagün oluşumu sayesinde hiç bir zaman dalga oluşmaz. Suları 50 metreye kadar bel hizasındadır. İlerisi ise kademeli olarak derinleşiyor.

Kaleüçağız sahili direk olarak Kekova adasına bakıyor. Bu etkileyici görüntü ile denize girmek ayrı bir güzel. Sahilden Kekova’ya olan uzaklı 2 kilometre.

Lagün yapısı çevresinde çok sayıda nadir bitki türü bulunuyor. Toros dağları sayesinde yaz aylarının sıcaklığından da etkilenmiyor.

KALEÜÇAĞIZ GEZİLECEK YERLER

Kaleüçağız çevresinde bir çok gezi alanı vardır. Kekova adasını ziyaret ederek ufkunuzu açabilir, Myra antik kentini ziyaret ederek antik tarihi keşfedebilirsiniz.

Kaleüçağız
Kaleüçağız

İsterseniz kuzeyinde bulunan Gökçeyazı köyünü ziyaret edip yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca turizm ve kültür bakanlığı tarafından korunan Demre Tabiat Parkı’nı gezmeyi unutmayın.

Kekova kadar bilinmeyen ama en az Kekova kadar güzel olan iç adayı da gezmenizi tavsiye ederiz.

KALEÜÇAĞIZ’DA KONAKLAMA

Antalya’nın popüler ve pahalı olan tatil beldelerinin aksine Kaleüçağız’da oldukça uygun fiyatlara tatil yapabilmek mümkündür. Kaleüçağız’da henüz beş yıldızlı hotel yapılmamıştır.

Konaklama için pansiyon, kiralık ev, butik hotel, bungalov evler gibi seçenekleriniz bulunuyor. Günlük konaklama bedeli yaklaşık olarak 100 TL ile 400 TL arasındadır.

Aralarında en makül fiyatlı olanları ise gündelik olarak kiralanan evlerdir. Bir ev kiralayarak 6 kişiye kadar konaklama sağlayabilirsiniz. Ayrıca evlerin içerisinde her türlü gereç bulunduğundan dolayı kendi yemeğinizi de yapabilmeniz mümkündür.

KALEÜÇAĞIZ’A NASIL GİDİLİR?

Kaleüçağız’a uçakla, otobüsle veya kendi aracınızla ulaşabilirsiniz. Uçakla ulaşmak isterseniz Antalya havalimanına indikten sonra şehir içi belediye otobüsleri ile Demre ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Bu şekilde Kaleüçağız beldesine gidebilirsiniz.

Otobüs yolculukları için Mersin otobüslerine binerseniz, otobüsler sahilden gittiği için Kaleüçağız’a daha kolay ulaşırsınız.

Kendi aracınızla gidecekseniz Antalya merkezine ulaştıktan sonra Mersine doğru sahil yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

 

Özet
Keşfedilmeyi Bekleyen Tatil Beldesi Kaleüçağız
Makale Başlığı
Keşfedilmeyi Bekleyen Tatil Beldesi Kaleüçağız
Açıklama
Antalya'nın en güzel tatil beldelerinin bulunduğu Demre ilçesinde yer alıyor. Açık mavi tonlarındaki denizi ve beyaz kumları ile cenneti andırıyor.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.