Yamaç Paraşütü Dünyasına Hoşgeldiniz

Hayal Etmeyin, Uçun!

Gökyüzüne! İlham ve Adrenalin İçin!

Kimler hayatında en az bir kere kuşlar gibi gökyüzünde süzülüp, aşağıdaki her şeyi bir oyuncak misali görmeyi istememiştir ki?

Neyse ki, profesyonel bir pilot olmak zorunda değilsiniz. Yamaç paraşütü sporunun temellerini öğrenmek ve gökyüzüne bir kuş gibi uçmak için sadece iki hafta yeterli olacaktır. İhtiyacınız olan her şey uçmayı ve tertemiz havayı içinize çekme arzusundan geçiyor.

Uçuş hissi başka hiçbir şeyle karşılaştırılamaz. Ortalama olarak, amatör bir pilotun uçuşu yaklaşık bir saat sürer: süre, bulunduğunuz yere, hava koşullarına ve yamaç paraşütü becerilerinden, dayanıklılığına bağlıdır. Maksimum deneyimli sporcu 10 saate kadar uçmaya devam edebilir.

Uçmayı Öğrenmek

Yamaç paraşütü uçmayı öğrenmeye karar verdiniz mi?

Uçmayı öğrenmek göründüğü kadar zor değildir. Temel becerileri elde etmek ve ilk uçuşunuzu yapmak için birkaç ders yeterli olacaktır.

Fethiye’ye gelin, yamaç paraşütü antrenmanına gidin ve uçma hayaliniz gerçek olsun!

Eğitim kademeli olarak yapılır. Ortaya çıkan zorluklara rağmen, yeni gelenler dahi 10-12 gün içerisinde profesyonelleşebildiği için, uzun süre beklemeniz gerekmez. Yamaç paraşütünde yılın herhangi bir zamanında herhangi bir kısıtlama yoktur: Hava koşulları uygunsa kış aylarında bile antrenmana başlayabilirsiniz. Eğitim uçuşlarında doğal seleksiyon kriterleri, örneğin paraşütle atlamada daha affedicidir. Tüm yamaç paraşütü ekipmanı 20 kg’dan daha az bir ağırlığa sahiptir, bir süre tepeye tırmanmak ve ondan sonra çıkmak gerekir. Bu gücü kendinizde bulursanız , başka hiçbir engel yoktur.

Bir Yaşayış Biçimi: Uçmak

Uçmayı öğrenen kişilerin hayatlarının etkilendiğinden söz etmek gereksiz bir laf olacaktır! Diğer tüm hobiler aynı anda arka planda kaybolur. Dağda bütün yıl boyunca “tek kan” olan insanlar arasında yapılan yeni toplantılarda şu konu konuşulur: uçmayan adam uçmayı anlamıyor. Kişinin dünyası değişir ve gerçeklik algısı farklılaşır.

Ekstrem – Tehlikeli Demek Değildir

Tabii ki, yamaç paraşütü ekstrem bir spordur ve belirli önlemler gerektirir. Kazalar, kendilerini yanlış profesyonel olarak hayal eden yeni başlayanlar veya yamaç paraşütü konusunda gerçekten çok şey bilen ustalar ile meydana gelme eğilimindedir ve bu nedenle dikkatli olmayı unuturlar. Fakat bizim durumumuzda hiçbir öneri yok: Herhangi bir kötü dönüşlü “vida” en azından ciddi bir yaralanma ile sonuçlanabilir. İki planör gökyüzünde birbirleriyle buluştuğunda vakalar ve çarpışmalar olur. Bu durumda, her atlet hafifçe dokunmasını sağlayan yedek paraşüt hazırlamıştır örneğin.

Basit ve Uygun Fiyatlı

Yamaç paraşütü sporu tüm dünyada iyi gelişmiştir. Büyük şirketler, üreticiler bu spor için yamaç paraşütçülerinin ve ekipmanlarının üretimini üstlenirler, bu nedenle gerekli ekipmanı satın almak veya kiralamakta zorluk çekmezler. Ekipmanlar ucuz ve yamaç paraşütü eğitimi de buna nispeten çok daha ucuzdur.

Yeni başlayanlara Fethiye’deki yamaç paraşütü kulüpleri ile ya da bizlerle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca sadece iyi fiziksel ve teorik eğitimin değil, aynı zamanda doğru zihinsel tutumun da önemli olduğunu unutmayın. Uçuşun ortalama yüksekliği 1700-1800 metredir ve herkes psikolojik olarak yerden yüksek olmaya hazır değildir. Tamamen korkudan yoksun bırakılacak hiç kimse yok. Ancak, yeni deneyimler, sportif ve kolay gidenleri sevdiyseniz, güvenle saflarımıza katılın!

Yamaç Paraşütü Herkese Uygun!

Tandem ile Uçuş

Yalnız uçuşun sizin için olmadığını düşünüyorsanız, ancak uçma arzunuzu bırakamıyorsanız, bir eğitmenle birlikte yamaç paraşütü yapmayı deneyin. Tecrübeli bir eğitmen ile yükselen yamaç paraşütü, olağanüstü serbest uçuş hissini rahatlatabilir ve hissedebilirsiniz böylelikle harika bir ruh haline geçebilirsiniz.

Hediye Olarak Yamaç Paraşütü

Ayrıca yamaç paraşütü bir arkadaş ya da sevilen biri için harika bir hediyedir. Günümüzdeki en önemli şey olumlu duygulardır, bir armağan olarak uçuş, uzun bir süre için olumlu bir duyuru gerektirecektir. Ne vereceğini düşünüyorsan, bir uçuş hediye et!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *