Tatil Paketinin Avantajları Nelerdir?

Her yıl yaz tatilinde dolup taşan ve kapasitesinin üzerinde misafir ağırlayan tatil beldeleri gün geçtikçe döviz kurunun etkisi fiyatlara yansıdıkça büyük bir düşüş gösteriyor.

Beş yıldızlı otel ve herşey dahil olarak satışı yapılan oteller geçen senenin fiyatlarına göre en az %40 artış gösterdi. Tatil bir zorunluluk olmasa da ihtiyaç olduğundan insanlar kendi bütçesine göre tatil araştırmaları yapmaya başladı.

Erken rezervasyon oranları diğer yıllara oranla artış gösterdi. Erken rezervasyonda fiyatlar %50 indirimle satıldığı için insanlar erken rezervasyon tatillerine ilgi göstermeye başlıyor.

Tatil Paketi Nedir?

Tatil Paketi olarak satılan tatiller konaklama + aktiviteler olarak satılıyor. Tatil paketi olarak satışa sunulan tatillerde satıcı firmaya göre değişiklik gösterebilen oda + kahvaltı veya oda + kahvaltı + akşam yemeği olarak satışa sunulabiliyor. Tatil paketleri mevsimine göre ayarlanıp örneğin yaz dönemi için konaklama + dalış + yamaç paraşütü + jeep safari turu vb. etkinliklerle satışa sunuluyor. Kış döneminde ise yine konaklama + kayak + teleferik vb. şeklinde olabilir.

Tatil Paketlerinin Avantajları Nelerdir?

1-) Tatil Paketlerinde Konaklama İçin Avantajlı Oteller Seçilir

Tatil Paketleri acentaların yapmış olduğu anlaşlar üzerine hazırlandığı için acentalar tatil paketine dahil olacak otelleri üç veya dört yıldızlı olarak seçer ve ödemesini sezon gelmeden yapar. Bu sayede anlaşılan otelde belirli bir oda kapasitesi olur. Erken ödeme yapan acentalar bu yüzden yaz döneminde aynı otelin müşteriye vereceği fiyattan çok daha uyguna mal eder. Bu durumda paketlere ucuz bir tatil fırsatı sunma olarak yansır. Otellerin üç veya dört yıldızlı olmasının sebebi ise sadece kahvaltı dahil olması ve beş yıldızlı otellerde bulunan hamam, kendine özel plaj, açık büfe gibi gereksiz kalemlere ödeme yapmanızı önler.

2-) Tatil Paketlerinin Uygun Fiyatlıdır

Tatil Paketleri hazırlanırken gereksiz bütün kalemler çıkarılmıştır. Tatil paketlerini klasik beş yıldızlı tatillerden ayıran en önemli özellik sizi bir yere bağlamamasıdır. Bu ne demek diye soracak olursanız beş yıldızlı oteller genelde şehir merkezi veya en yakın yerleşim merkezlerine kilometrelerce uzakta yapılır. Otelin bünyesinde her imkan düşünülmüştür fakat tatiliniz bitene kadar o otelden çıkmadan geçecektir. Ayrıca beş yıldızlı otel fiyatları açık büfe için günlük yiyebileceğiniz en fazla öğünün iki katı + kar payı olarak fiyatlandırıldığından siz o kadar yiyemeseniz bile o para sizden alınmış oluyor. Bu fiyatlandırma çeşidi aynı şekilde tüm otel imkanlar için de geçerlidir.

Paket tatiller ise konaklama + kahvaltı olduğundan fiyatı önemli ölçüde düşürmektedir. Ayrıca oteller yerleşim yerine yakın olduğundan istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

3-) Tatil Paketlerinde Hiçbir Ekstra Ücretlendirme Yoktur

Tatil Paketleri satıldıktan sonra sizden hiçbir ekstra ücretlendirme talep etmez. Örneğin bir tatil paketi satın aldınız ve içinde aktivite olarak dalış aktivitesi var. Bu aktivitede bütün dalış ekipmanları, rehberlik, sigorta fiyata zaten dahildir. Bu yüzden tatil paketini aldıktan sonra size sadece aktiviteleri keyfini çıkarmak kalıyor. Çoğu aktivitede de öğle yemeği dahildir.

4-) Tatil Paketlerinde de Erken Rezervasyon Fırsatı Vardır

Tatil Paketleri söylediğimiz üzere beş yıldızlı herşey dahil otel konseptlerinden çok daha uygundur. Üstelik otellerde yapamayacağınız bir çok etkinliği tatil paketlerinde yapabilirsiniz(yamaç paraşütü,jeep safari turu,antik kent gezileri vb). Zaten uygun fiyatlı olan tatil paketleri bir de erken rezervasyonla daha da uyguna gelmektedir. Erken rezervasyon fırsatları genelde sadece şubat ayının ortalarına kadar olmaktadır.

5-) Tatil Paketlerinde İstediğiniz Tatili Seçebilirsiniz

Tatil paketleri bir kaç müşteri portföyüne göre hazırlandığından istediğiniz tatil paketini seçerek kendinize özgü bir tatil yapabilirsiniz. Örneğin kafa dinlemek ve huzurlu bir tatil için tekne turu gezisi, dalyan turu, antik kent ziyaretleri gibi tatil paketini seçebilirsiniz veya adrenalini seviyorsanız yamaç paraşütü, rafting, jeep safari, atv turu gibi etkinliklerin dahil olduğu paketleri seçebilirsiniz.

Tatil Paketleri için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isterseniz tıklayın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *