Ölüdeniz Bayan Yamaç Paraşütü Pilotu

BAYANLAR İÇİN YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Ölüdeniz’e her sene farklı ülkelerden on binlerce tatilci gelmektedir. Bölgenin en popüler etkinliği yamaç paraşütü olduğundan, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tandem yamaç paraşütü bir pilot eşliğinde yapılmaktadır. Yolcu ile pilot koltukları ayrıdır. Pilot yamaç paraşütünü kontrol ederek Ölüdeniz semalarında güzel bir gezintiye çıkarır.

Kadın yolcularımız erkek pilotla uçmak istemediği taktirde bayan yamaç paraşütü pilotlarımız da bulunmaktadır. Ölüdeniz bölgesi için konuşursak bayan yamaç paraşütü pilotu oldukça azdır.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ BAYAN PİLOT

Firmamızın bünyesinde 2 kişilik bayan yamaç paraşütü kadromuz bulunuyor. Bayan yamaç paraşütü pilotlarımızın 5 senelik uçuş tecrübesi bulunuyor. Bu sebepten ötürü uçuşlarınızı güvenle yapabilirsiniz.

Myfriendoo.com olarak yaş aralığı 5 ile 80 yaş arasındaki her yolcuyu uçurduk. Velisinin izni olmak dahiliyle çocuklarınız da bu eşsiz etkinliği tecrübe edebilir.

Pilotlarımız gökyüzünde sizler için harika fotoğraflar yakalıyor. Ayrıca ortalama 10 dakikalık 4k video kaydı da alıyor.

Ölüdeniz bayan yamaç paraşütü pilotu ile uçmak için ödemeniz gereken tutar şuan için 750 TL‘dir. Bu fiyata gökyüzünde fotoğraf çekimi ve video kaydı dahildir.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ SPORU GÜVENLİ MİDİR?

Bilinenin aksine yamaç paraşütü sporu oldukça güvenlidir. Avrupa’da bulunan popüler spor websitesi olan The Top Tens yaptığı araştırmaya göre dünyadaki en riskli spor dallarını incelemiştir. Yamaç paraşütü sporu 24. sırada bulunuyor.

Yamaç paraşütü güvenli ve tedbirli bir şekilde yapıldıktan sonra fulboldan bile daha güvenlidir. Bünyemizdeki pilotlar her güvenlik tedbirini düşünmektedir. Yamaç paraşütü genelde serbest paraşütle karıştırılır. Serbest paraşütte uçaktan atlarken paraşüt sonra açılır. Fakat yamaç paraşütünde zaten tepeye açık olarak serilir. Bir kaç adım atarak paraşütün içini dolduran rüzgar kanadı havalandırır.

Yükseklik korkusu olan yolcularımızı bir kez uçurduktan sonra tekrar uçmak için acentamızı ziyaret ediyorlar. Tepeden bakarken düşme korkusu vardır fakat yamaç paraşütünde uçarken koltuğunuza rahat bir şekilde oturursunuz ve bütün güvenlik ekipmanları bağlı olduğu için düşme korkunuz kalmamaktadır.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE KİMLER UÇAMAZ?

Güvenlik tedbirleri gereği yamaç paraşütü ile uçmaması önerilen durumlar aşağıdaki gibidir;

  • Kalp hastalığı olanlar
  • 4 aydan fazla hamileler
  • Ayağında yürüyemeyecek kadar sakatlık bulunanlar
  • Alkollü yolcular
  • Tüplü dalış yaptıktan sonra en az 24 saat süre beklenmelidir
  • Veli izni olmadan çocuk yolcular uçamaz
  • 110 kilodan fazla olan bireyler

Bu şartlar haricinde her birey yamaç paraşütü sporunu tecrübe edebilir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *