Olimpos Ağaç Evleri

Olimpos Ağaç Evleri müdavimleri tarafından bilinen ve her yaz tatil edilen, cennet gibi tatil yerlerinden biridir. Harika doğanın içerisinde bungalov evlerle konaklama keyfini sürmek için ziyaret etmeniz gereken yer tam olarak burasıdır.

OLIMPOS GENEL ÖZELLİKLERİ

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan bu Bey Dağları Ulusal Parkının sınırları dahilinde bulunmaktadır. Olimpos, doğal yapısı korunması, bitki ve canlı hayatını tehlikeye atmamak için turizm merkezi olmasının önüne geçilmiştir.

Bünyesinde yüzlerce endemik bitki türü bulunmaktadır. Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama dönemlerinde uğradığı yerlerden biridir. Dağcılık, ip üzerinde yürüme, yamaç paraşütü gibi aktivitelerin yapılması için uygun doğal alanlar bulunur. Özellikle dağcılık ile uğraşan insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Tatil yapmak için uygun tatil köyleri, bungalov evler, kamp alanları vardır. Büyük beş yıldızlı otel konsepti olimposta yoktur. Adrasan’a ve çevredeki çoğu popüler beldeye yakın olması ile bilinir. Ormanları çam, gürgen ve meşe ağaçları ile kaplıdır. Ormanlarında yaşamın canlılığını, tabiatın en keskin renk skalasını, tertemiz orman havasını bulabilirsiniz.

OLIMPOS’TA KALINACAK YERLER

Olimpos genel olarak tabiatı koruma üzerine bir politika ile turizmi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dolayısıyla ormanları korumak için beş yıldızlı hotellere izin verilmemektedir. Konaklama işletmeleri genel olarak ormanla bütünleşik, doğaya zarar vermeden kurulmuş yapılardır. Olimpos’un bungalov evleri çok ünlüdür. Fazla sayıda kamping alanı vardır. Tatilinizi burada yazmak istiyorsanız Olimpos Ağaç Evleri Fiyatları genel olarak 120 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

Kadir Tree House : İşletme bungalov evlerden oluşmaktadır. Dünya’nın her tarafından gezgini burada bulabilirsiniz. Hotel konforu ve imkanları bulunmasa da güzel bir kamp ortamı ve festival havasında tatil yapabilme imkanı tanınıyor. Bungalov evlerde her daim sıcak su, tatil dahilinde açık büfe yemek ve ulaşım imkanları vardır. İşletme, ayrıca bir çok aktiviteyi ekstra olarak satın alabilme imkanı veriyor.

Koala Bungalovs : Hotel konseptine daha yakın ahşap evlerden oluşan bir işletmedir. Odalar bungalov evlerden daha konforludur. İçerisinde klima, banyo, tuvalet, televizyon gibi imkanlar bulunmaktadır. Ormanın içerisinde bulunan bir konaklama işletmesidir. Olimpos köyüne daha yakında bulunmaktadır. Ev konforunu arayan tatilciler için ideal olabilir.

Olympos Mocamp : Bungalov ev konsepti ile çalışmaktadır. Ayrıca tatilciler kendi çadır veya karavanları ile makul ücretlere konaklayabilir. Bu misafirler için elektrik, sıcak su, internet gibi hizmetleri sağlıyor. İçerisinde dalış, tırmanma, yoga, doğa yürüyüşü gibi aktiviteleri barındırır. İşletme konaklayan tatilcilere sadece kahvaltı sunuyor.

OLIMPOS’TA YAPILACAK AKTİVİTELER

Olimpos, dağcılık, dalış, kano, ipte yürüyüş, yamaç paraşütü gibi sporların yapılması için uygun doğal yapılara sahiptir. Profesyonel sporcular tarafından kendi ekipmanları ile bireysel olarak bu aktiviteleri yapabilir.

Tatil amaçlı geldiyseniz ve bu aktiviteleri yapmak istiyorsanız çoğu işletme kendi bünyesinde, ekipmanları ve rehberleri ile bu hizmeti vermektedir. Aktivitelerin fiyat aralığı 50 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. En popüler aktivitesi dağcılıktır. İp üzerinde yürüme için çok uygun tepeler bulunmaktadır.

OLIMPOS’A NASIL GİDİLİR?

Olimpos’a farklı bir şehirden ulaşmak için otobüs veya uçak yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Olimpos’a şehirler arası otobüs ile ulaşırsanız şehrin merkezinden geçen kumluca belediye otobüsleri ile olimpos’a ulaşabilirsiniz.

Antalya’ya uçakla ulaşacaksanız, havalimanından tramvaya binip şehir merkezine geçmeniz gerekiyor. Ardından şehir içi otobüslerinden Kumluca hattına binip Olimpos’a ulaşabilirsiniz.

OLIMPOS ÇEVRESİNDEKİ GEZİ ALANLARI

Olimpos, konum olarak Antalya’nın popüler yazlık beldeleri ve antik kentlerine yakındır. Olimpos’ta tatil yapıyorsanız gezilecek bir çok alan vardır. Kendi aracınızla daha kolay ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile de ulaşım kolaydır. Olimpos’ta gezilecek yerler için bir kaç tavsiye verelim.

ADRASAN

Olimpos çevresinde bulunan en popüler yerlerden biridir. Yumuşacık kumları, uzun sahilleri ve tertemiz denizi ile ünlüdür. Adrasan’da misafirperver köylü halkının kendi mahsüllerinden ürettiği yöresel yiyecekleri tadabilirsiniz. Doğasında, türü tehlikeye girmiş deniz tavşanı ve boru kurtlarını görebilmeniz mümkündür.

OLIMPOS ANTİK KENTİ

Antik kentte Ege’nin genel olarak sahip olduğu Likya ve Roma medeniyetlerine ait kalıntılar bulunmaktadır. Antik kent içinde çok sayıda tarihi eser niteliğinde eşya, anıt mezar, antik yapılar bulunmaktadır. Müzekart ile girme imkanı vardır.

OLIMPOS TELEFERİK HATTI

Gezilecek ve görülecek bir diğer etkinlik Olimpos Teleferik Hattı ile seyahat etmektir. Olimpos dağının endamlı manzarası, Antalya’nın masmavi denizi ve yemyeşil ormanlara tepeden bakabilmek mümkündür.

Olimpos ile ilgili bu yazımız ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorumlarda yazabilirsiniz.

Keyifli Tatiller,

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *