Kızılada Fethiye

Fethiye bölgesinde bulunan takım adalar grubunun bir üyesidir. Fethiye’den kalkan 12 adalar tekne turu ile gezebilme imkanı vardır. Ada üzerinde tarihi deniz feneri bulunmaktadır.

KIZILADA GENEL BİLGİLER

Ada üzerinde kalıcı bir yerleşim bulunmamaktadır. Kızılada’da ilkbahar ve yaz dönemlerinde açık kalan bir restaurant bulunmaktadır. Takımadalar grubunun genel özelliklerini barındırır. Adanın deniz seviyesinden en yüksek yeri 130 metre yüksekliktedir. Fethiye sahiline 6,5 kilometre uzaklıktadır.

Fethiye’nin en ünlü dalış noktalarından birisidir. Kıyılarında bolca mercan balığı bulunmaktadır. Mercan balıklarının boyu mevsiminde oldukça büyümektedir. Orta seviye dalgıçlar için iyi bir dalış noktasıdır.

Adanın üzerinde çok eski bir deniz feneri bulunmaktadır. Zamanın etkisiyle yıpranan deniz feneri restore edilmiş ve şuanda iyi durumdadır.

Kızılada yatların ve tur teknelerinin durak noktalarındandır. Üzerinde bulunan restorant yılın beş ayı hizmet vermektedir. Yaz dönemleri açıktır.

Çamur banyosu yapmak isteyenler için bir alan bulunmaktadır. Doğal olarak oluşan bu alanın çamuru cilde iyi geldiği için tur ile gelen ziyaretçilerden yoğun bir ilgi görmektedir. Çamurun içinde bulunan magnezyum maddesi sayesinde yaraları iyileştirdiği de bilinmektedir. Kızılada’da tüm vücudunuzu çamurla kapladıktan sonra serin sulara atlayarak kendinizi yenileyebilirsiniz.

Tekne turlarının rotası dahilinde bulunan Kızılada’da yaklaşık 1 saat yüzme ve dinlenme molası verilmektedir.

KIZILADA’YA NASIL ULAŞILIR?

Kızılada’ya gitmek isterseniz iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi tekne turları ile adayı ziyaret etmek olacaktır. 12 Adalar Tekne Turu ile bir çok adayı ziyaret edebilirsiniz. Her adanın kendine has güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

İkinci seçenek ise Hız Teknesi Kiralama olacaktır. Hız teknesi ile isterseniz tüm gününüzü adada geçirirsiniz, isterseniz de görmek istediğiniz adaları sırasıyla ziyaret edebilirsiniz.

12 Adalar Tekne Turu Fiyatları : 120 TL

Hız Teknesi Kiralama (Saatlik) : 250 TL

12 ADALAR TEKNE TURUNDA GEZİLEN ADALAR

Fethiye’de yapılacak en iyi aktivtelerden biri de 12 Adalar Tekne Turudur. Bu tur ile takımadaların çoğunu görme imkanınız bulunuyor. Yassıca Ada, Tersane Adası, Kızılada, Şövalye Adası, Zeytin Ada, Domuz Adası gibi takımadaların çoğunu ziyaret edebilirsiniz. İlkbaharın ortası gibi başlayan tekne turları yaz aylarının sonuna kadar devam etmektedir. Tekne turlarında öğle yemeği verilmektedir. Tekne büyüklükleri ortalama olarak 25-35 kişi kapasitesindedir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *