Kaz Dağları ‘nda Kamp

Her mevsimi ayrı güzel olan Kaz Dağları Türkiye’nin başlıca doğal güzellikleri arasında yer alan yerlerinden biridir. Kaz Dağları tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile kamp severler için mükemmel bir durak. Kamp dışında da konaklamanın mümkün olduğu Kaz Dağları doğa ile baş başa kalmak isteyenler için güzel bir tercih. Çanakkale ve Balıkesir arasındaki bölgede yer alan Kaz Dağlarına ulaşım, otobüsle veya özel araçla mümkün.

Kaz Dağları’ndaki kamp yerleri Kaz Dağı Milli Parkı ve Özel Kamp Alanları olarak ikiye ayrılır.

Kaz Dağı Milli Parkı

Rehber eşliğinde Baba Tepesi, Karataş Tepesi ve Sarıkız’ı ziyaret edebileceğiniz Kaz Dağı Milli Parkı 1993 yılında koruma altına alınmıştır. Koruma altına alınan Kaz Dağ’ı Milli Parkında ateş yakma, avcılık ve bitki toplama gibi şeyler yasak. Bu yüzden burada kamp yapmak isteyenler bu hususlara dikkat etmelidir.

Kaz Dağı Özel Kamp Alanları

Hızır Kamp Alanı

Kamp alanına ulaşım oldukça kolay. Edremit Koca seyit Havalimanından taksi ile 30 dakika sürüyor. Otobüs ile Akçay otogarına vardıktan sonra yine taksi ile 20 dakikalık bir mesafeden sonra kamp alanına varmış oluyorsunuz.

Burada kendi çadırınızla kamp yapabilirsiniz. Bunun dışında Ağaç evlerde, ahşap evlerde ya da taş evlerde konaklayabilirsiniz.

Buradaki yoga meditasyon gibi etkinliklere katılabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine katılıp Zeytinli Çayı’nda serinleyebilirsiniz.

Çamlaaltı Çadır Kamp

Kaz Dağı’nda yer alan bir başka kamp alanı Çamlaaltı Çadır Kamp.
Doğaseverlerin çokça sevebileceği bir kamp alanı olan Çamlaaltı’nda isterseniz kendi çadırınızla veya tesise ait çadırları kiralayarak konaklayabilirsiniz. Bunun dışında Bungalov veya Karavanda konaklayarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Burada serpme kahvaltı yapabilir, yoga ve meditasyon gibi etkinliklere katılabilirsiniz.
Kamp alanında duş ve tuvalet de mevcuttur.

Akaleos Kamp Alanı

Zeytinli Çayı’nın hemen yanında bulunan Akaleos kamp alanı yine doğa ve kamp severler için güzel mekânlardan biri. Çadır dışında buradaki ağaç evlerde de konaklayabilirsiniz. Dilerseniz Zeytinli Çayı’nda kano ile gezebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir ya da yoga da yapabilirsiniz. Dışarıdan yiyecek getirebilir veya burada kendi yemeğinizi pişirebilirsiniz. Dilerseniz de restoranda yemek yiyebilirsiniz.
Kamp alanında otopark, tuvalet, duş ve mutfak mevcuttur.
Elektrik sadece restoranın olduğu bölgede vardır. Çadırların bulunduğu yerde elektrik mevcut değildir.
Ücretler çadır başına olarak değil, kişi başı olarak alınmaktadır.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *