İstanbul’da Piknik Yapılabilecek Yerler 2020

İstanbul’un yorucu iş temposundan kaçmak isteyenler için piknik yapılabilecek yer önerilerinde bulunacağız. İstanbul çevresinde bulunan bu alanlarda haftasonu güzel bir piknik etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

ANADOLU YAKASI PİKNİK YAPILABİLECEK YERLER

RİVA

Anadolu yakasının en güzel piknik noktalarından biridir. Riva deresi boyunca kıyıya kurulmuş olan işletmelerde mangal kiralayabilirsiniz. Kendin pişir kendin ye tarzı işletmeler de bulunmaktadır. Bu işletmelerde salıncaklar, voleybol alanlar, tuvalet gibi imkanlar bulunuyor. Kendiniz piknik yapmak isterseniz bunun içinde bolca yeşil alan mevcuttur. Riva deresinde deniz bisikleti kiralayıp sürme keyfini de yaşayabilirsiniz.

ANADOLU KAVAĞI

Avrupa yakasında bulunan Rumeli Hisarı’nın karşı noktasıdır. İstanbul manzarasını tepeden görür. İnsana huzur verecek doğası, ufkunuzu açan manzarası ile keyifli bir piknik etkinliği düzenleyebilirsiniz. Cadde üzerinde bulunan kasaplar, manavlar ve mangal malzemesi satan yerler vardır. Buralardan piknik için alışverişinizi yapabilirsiniz. Yemek yedikten sonra her pikniğin vazgeçilmezi olan yakartop oynamayı unutmayın.

POLONEZKÖY TABİAT PARKI

Polonezköy Tabiat Parkı tamamı ormandan oluşan muhteşem bir doğa güzelliğidir. Çocukların koşup eğleneceği bolca alan bulunur. Kuş cıvıltıları ve temiz havası ile insanlara İstanbul’dan uzaklaştığını hissettiriyor. Piknik malzemelerinden birini kesinlikle unutmayın. Çevresinde her hangi bir dükkan bulunmuyor. İstanbul’un getirdiği kaos ve negatif enerjinizi Polonezköy Tabiat Parkından atabilirsiniz.

DRAGOS

İstanbul’un en güzel sahillerinden biridir. Anadolu yakasında biraz uzakta yer aldığı için pek tercih edilmez. Genel olarak Pendik bölgesinde yaşayanlar bu noktayı tercih ediyorlar. Uzak olmasına rağmen buraya piknik için gitmeniz kesinlikle önerilir. Muhteşem deniz havası ve manzarası eşliğinde piknik yapmak iştahınızı açacaktır. Bol bol piknik malzemesi götürmeyi unutmayın.

AVRUPA YAKASI PİKNİK YAPILABİLECEK YERLER

ORMANLI

Arnavutköy’de bulunan Ormanlı beldesi yaz aylarında sıklıkla denize girmek için kullanılıyor. Yaklaşık 10 kilometre sahili bulunan bu güzel belde, piknik yapıp denize girebileceğiniz sayılı yerlerdendir. Sahil boyunca kalabalıktan uzaklaşmak isterseniz sahil boyunca yürüyebilirsiniz. Oldukça uzun sahili olduğundan rahatça boş bir alan bulabilirsiniz. Ormanlı aynı zamanda yamaç paraşütü yapılabilen bir nokta olduğundan piknik yaparken yamaç paraşütlerini izlemek eğlenceli olacaktır.

BELGRAD ORMANI

Piknik denildiği zaman her İstanbullunun aklına gelen ilk yerlerden birisidir. Anadolu yakasındaki Polonezköy Tabiat Parkının alternatifidir. Doğa yürüyüşü, piknik, futbol, voleybol gibi bir çok etkinliği burada gerçekleştirebilirsiniz. Yeşil tabiatın içerisinde şehrin tüm stresinden kurtulacaksınız. İstanbul Avrupa Yakasında yakın konumu ile ideal bir piknik alanıdır.

SAZLIBOSNA

İstanbul’da bahar aylarında giderseniz renk cümbüşü ile karşılaşabilirsiniz. Çiçeklerin açma zamanı olduğundan tüm alan kırmızı, mor, turuncu çiçeklerle doludur. İstanbul’da bu manzarayı görebileceğiniz nadir yerlerdendir. Sazlıbosna gölü sayesinde balık tutma imkanınızda bulunuyor. Piknikçiler tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerdendir. Piknikçilerin arkasında bıraktığı çöpler bu güzel tabiatı bozuyor. Lütfen çöpleri arkanızda bırakmayın. Çöp kutularını kullanın.

YEŞİLKÖY SAHİLİ

Haftasonu çok yoğun olan bir piknik alanıdır. Denize girmek ve piknik yapmak için burası idealdir. Yeşilköy merkezine oldukça yakın olduğundan bütün piknik malzemelerini marketlerden temin edebilirsiniz. Aracınız ile gelecekseniz haftasonu oldukça yoğun olduğundan park yeri sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Kalabalığı sevmiyorsanız burası sizin için uygun değildir. İstanbul’a yakın olma artısı vardır. Buranın alternatifi olarak daha uzakta bulunan Ormanlı Sahili tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *