Fethiye’ye Ulaşım Bilgileri 2020

Şimdi de gelelim Fethiye’ye nasıl gidilir sorusunun cevabını vermeye. Aslında bunun için birden fazla seçenek mevcuttur. Fethiye’ye Ulaşım için kara yolu yada hava yolu hangisini seçtiğinize bağlı olarak değişmektedir. ancak biz yazımızın bu kısmında size her iki seçenek içinde bilgiler vereceğiz.

Öncelikle istanbuldan fethiyeye uçakla nasıl gidilir onun tarifini yapalım isterseniz. Bildiğiniz üzere İstanbul’da iki farklı hava limanı var üçüncü havalimanı da yolda. Fethiye’de havalimanı seçeneği malasef yok ama çok yakınında bulunan Dalaman Havalimanı var. İstanbul Atatürk Havalimanı yada Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hangisini kullanacaksanız varış güzergahı olarak Dalaman Havalimanı seçmeniz gerekmektedir. Dalaman’a geldikten sonra hemen Havalimanı içerisinde ister Havaş isterseniz de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muttaş araçlarından bir tanesini kullanarak çok uygun fiyatla yaklaşık olarak 45 dakikalık bir yolculuktan sonra Fethiye’ye gelebilirsiniz.

Peki karayolu tercih edenler için istanbuldan fethiyeye nasıl gidilir onu görelim isterseniz. İstanbul içerisinden hareket ettiğiniz noktaya göre İzmir istikametine ilerlemeniz gerekmektedir. Buradan sonrası izmirden fethiyeye nasıl gidilir diye soranları da ilgilendiren kısım aslında. İzmir’e kadar sağ salim geldi isek İzmir – Aydın arası otoban seçeneğini kullanarak hem daha güvenli hem de daha hızlı bir yolculuk yaparak Aydın’a ulaşabilirsiniz. Sonrasında Muğla tabelalarını takip ederek bu istikamete ilerliyorsunuz. Muğla Merkeze ulaştıktan sonra Fethiye tabelalarını görmeye başlayacaksınız zaten bundan sonrası için sadece dikkatli bir sürüş yapmak kalıyor.

Peki ankaradan fethiye ye nasıl gidilir tarif edecek olursak yaklaşık olarak 8 – 9 saatlik bir araç mesafesi olduğunu hatırlatarak başlayabiliriz. Ankara’da hareket ettiğimiz noktaya göre Afyonkarahisar istikametine doğru ilerledikten sonra Isparta Keçirborlu ilçesi yol ayrımını da geçtikten sonra Burdur iline doğru aracımızı sürüyoruz. Burdur iline kadar geldiysek yolun büyük bir kısmını geride bırakmış oluyoruz. Burdur’dan sonrası için Fethiye tabelalarını artık görmeye başlayacaksınız. Tek dikkat etmeniz gereken Burdur – Söğüt ilçesi kavşağından Fethiye yönüne dönmeyi unutmamanız olacaktır. Yine Antalya’dan Fethiye’ye de bu yolu kullanarak gidilebilmektedir.

Şimdide yaklaşık olarak farklı illerimiz ile Fethiye arasındaki mesafeleri inceleyelim.

 • İstanbul Fethiye arası yaklaşık olarak 814 kilometre mesafede ve ortalama 11 saat 30 dakika civarı sürmektedir.
 • Antalya Fethiye arası yaklaşık olarak 205 kilometre mesafede ve ortalama 3 saat 5 dakika civarı sürmektedir.
 • Kocaeli Fethiye arası yaklaşık olarak 724 kilometre mesafede ve ortalama 10 saat civarı sürmektedir.
 • Bursa Fethiye arası yaklaşık olarak 636 kilometre mesafede ve ortalama 8 saat 40 dakika civarı sürmektedir.
 • İzmir Fethiye arası yaklaşık olarak 347 kilometre mesafede ve ortalama 5 saat civarı sürmektedir.
 • Ankara Fethiye arası yaklaşık olarak 634 kilometre mesafede ve ortalama 8 saat 50 dakika civarı sürmektedir.
 • Kayseri Fethiye arası yaklaşık olarak 816 kilometre mesafede ve ortalama 12 saat civarı sürmektedir.
 • Adana Fethiye arası yaklaşık olarak 765 kilometre mesafede ve ortalama 11 saat 40 dakika civarı sürmektedir.
 • Samsun Fethiye arası yaklaşık olarak 1055 kilometre mesafede ortalama 14 saat civarı sürmektedir.
 • Muğla Fethiye arası yaklaşık olarak 131 kilometre mesafede ve ortalama 2 saat 15 dakika civarı sürmektedir.
 • Fethiye Ölüdeniz arası yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede ve ortalama yarım saat (30 dakika) civarı sürmektedir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *