Fethiye’de Kuş Olma Keyfi: Yamaç Paraşütü 2020

Fethiye’ye tatile geldiğinizde yapmanız gerekenler listesinde üst sıralarda bulunan yamaç paraşütüne bu yazımızda daha yakından bakacağız. Önce şunu söyleyelim: Yamaç Paraşütü yapmak son derece güvenlidir ve profesyonel hocalarımız tarafından yapılmaktadır. Ölüdeniz’in eşsiz manzarasında kuşlar gibi Babadağ’dan süzülürken alışılagelmiş tatillerin dışına çıktığınızı hissedeceksiniz. Bu özel yeri havadan keşfederken önceden düşündüğünüz “Acaba bende yapabilir miyim?” sorusu yerini birden “İyi ki yapmışım…” düşüncesine bırakacak.

Türkiye’de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olan Ölüdeniz dünyaca ün yapmıştır. Eşsiz doğası, güneşi ve denizi her sene binlerce yerli ve yabancı turisti büyüleyen bölge her çeşit outdoor aktivitesine uygun yapıdadır. Gelişmiş bir turistik merkez olan bölgede ulaşım, konaklama, yeme içme sorunu yaşanmamaktadır. Çevrede tekne turları ayrıca ilgi çekmektedir. Babadağ yaz kış trekking ve kampçılık alanı olarak tercih edilmektedir.Babadağ da toplam üç pist vardır. 1700 metre güney pisti kalkış için çok müsaittir. 1800 metrelik kuzey pisti biraz küçük ve diktir. 1900 Metre kuzey zirve pistinin kalkış alanı oldukça rahattır. Genelde 1700 metrelik pist günün büyük bölümünde tam karşıdan güney rüzgarı aldığı için genelde buradan uçulur. Oldukça geniş olan piste aynı anda 20 civarında kanat serilebilir.

Çeşitli saatlerde bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu olayların tümünde video ve fotoğraf çekimi de yaparak bu güzel anıları ölümsüzleştirebilirsiniz. Uçuşlarda geçerli yaş, boy ve kilo sınırı; rezervasyon öncesinde öğrenilebilir. Sadece ülkemizin değil tüm dünyanın sayılı pistlerinden birisi olan Fethiye’de efsane manzaraya kuşbaşı şahitlik etmek için tüm korku ve endişelerinizi bir kenara bırakarak Fethiye Yamaç Paraşütü yapmayı deneyebilirsiniz.

Daha önceden deneyim yaşayıp yaşamadığınızın hiç bir önemi yok. Myfriendoo ailesi olarak sizlere vereceğimiz bilgiler, emniyetiniz ve gökyüzünde geçireceğiniz güzel zaman için yeterli olacaktır. Uçuş esnasında hem sizi hem de pilotu taşıyabilecek yedek paraşüt bulunmaktadır. Fethiye’de yamaç paraşütü yapacak misafirlerimizin uçabilmeleri için belirli kilo sınırları bulunmaktadır. Bu bilgiyi bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca uçuşa başladıktan inişe kadar sigortalı sayılırsınız.

Yamaç paraşütü sırasında spor ayakkabı, güneş gözlüğü mutlaka olması gerekenlerden.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *