Fethiye ‘ de Kamp Alanları 2020

Gürültülü şehir hayatından uzak, doğa ile iç içe olmak, Kuş cıvıltılarını dinlemek, yıldızlarla dolu gecenin ardından renk cümbüşleriyle doğan güneşi izlemek isteyenler için yapılacak en iyi aktivite kamp yapmaktır. Bu yazımızda Fethiye’deki en güzel kamp yerlerini sizler için hazırladık.

1. Ölüdeniz Sahil

Fethiye’de kamp denilince akla gelen ilk durak Ölüdeniz’dir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin çokça tercih ettiği Ölüdeniz, kamp yapmak için de en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Mavinin her tonunu barındıran denize ve yemyeşil doğaya karşı kamp yapmak sizler için en güzel aktivitelerden biri olacaktır. Yerleşimden uzak olmayan bu kamp yerinde market, duş ve tuvalet imkânı bulunmaktadır. Burada ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

2. Kabak Koyu

İkinci durağımız Kabak Koyu!
Ölüdeniz’e nazaran daha sakin ve yapılaşmamış olan Kabak Koyu kafanızı dinleyebileceğiniz, huzurlu anlar biriktirebileceğiniz en güzel kamp alanlarından biridir. Fethiye’den Kabak Koyu’na süren yaklaşık bir saatlik minibüs yolculuğu ve ardından 15-20 dakika süren bir yürüyüşten sonra Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz. Geceleri ateşböceklerini görebilir, Kelebekler Vadisi dışında da sadece burada yaşayan Kaplan Kelebekleri’ni de Kabak Koyu’nda görebilirsiniz. Kabak Koyu’nda 60 lira gibi bir ücretle kamp yapabilirsiniz. Bunun dışında bungalov evleri de tercih edebilirsiniz.

3. Fethiye Cennet Koyu

Bir sonraki durağımız olan Cennet Koyu dağlarla çevrili, masmavi ve berrak deniziyle kendine hayran bırakıyor. Keçiboynuzu, zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrelenmiş bu koyda berrak suyun tadını çıkarabilirsiniz. Bölgenin tek işletmesi olan Cennet Kamp’ta kolayca kamp yapabilirsiniz. Ayrıca Cennet Kamp’ta restoran, bar ve duş imkânları da bulunmaktadır. Ulaşım Kabak Koyu’ndan işletme sahibi vasıtasıyla kolayca gerçekleştirilebiliyor.

4. Kelebekler Vadisi

Kumsalıyla, berrak suyuyla bir görsel şölen olan Kelebekler Vadisi kamp yapmak için en iyi duraklardan birisidir. Burada kamp dışında tırmanış yapabilir, bütün manzarayı ayaklarınızın altına serebilirsiniz. 80’den fazla kelebek türünü içinde barındıran Kelebekler Vadisi’nde kelebekleri görme şansı yakalayabilir, vadi içerisine yürüyüş yaparak 50 m yükseklikten dökülen şelaleyi de görebilirsiniz. Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz’den kalkan tekneler tarafından ulaşım sağlanmaktadır. Bölgeye kara yoluyla da ulaşım sağlanıyor ancak vadiye inmek uzun ve meşakkatli oluyor. Vadide kamp yapmanın ortalama fiyatı 90 liradır (kendi çadırınızla gelirseniz). Bu fiyatlar gideceğiniz sezona göre değişiklik gösterebilir.

5 Darboğaz Koyu

Kalabalıktan uzak kafa dinlemek isterseniz, bir sonraki durağımız Darboğaz Koyu.

Ağaçların denize kadar uzandığı Darboğaz Koyu herkes tarafından keşfedilmemiş bir doğa harikası. Doğal yapısıyla doldurulmuş bir havuzu andıran bu koy kamp yapmak için ideal bir belde. Bölgeye ulaşmak için önce Kayaköy yolundan Gemiler Koyu’na ulaşmanız gerekiyor. Yaklaşık bir kilometre  kadar süren yürüyüşten sonra bölgeye ulaşmış oluyorsunuz. Bu mesafe gözünüzü korkutmasın rahatça yürüyerek bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Kamp dışında insanların piknik yapmak için tercih ettiği Darboğaz Koyu’nda eğlenceli vakit geçireceğinizin garantisini veriyoruz.

6. Yeşil Vadi Doğa Parkı

Suyun ve ağaç dallarının üstünde kamp yapmak ister miydiniz?

Yeşil Vadi Doğa Parkı sizlere eğlenceli bir kamp deneyimi sunuyor. Suyun 5 metre üzerine kurulan kamp çadırları tatilinizi unutulmaz kılacak. Ayrıca suyun üzerinde bulunan salıncaklar da mevcut. Doğa ile tamamen iç içe olan Yeşil Vadi’de kendi çadırınızla 25 lira gibi bir fiyatla konaklayabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemiyorsanız kişi başı 60 liraya işletmeden çadır kiralayabilirsiniz. Yeşil Vadi’de kamp yapmak için 1 veya 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yanıklar Mahallesi’nde yer alan Yeşil Vadi yerli ve yabancı herkesin ilgisini çekiyor.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *