Doğu Ekspresi Tur 2020

Doğu ekspresi ile tren yolculuğu son dönemlerde sosyal medyanın etkisi ile popüler olmaya başladı. Eskiden sadece ulaşım amaçlı kullanılan bu hat artık turizm amaçlı olarakta kullanılmaktadır. Nostaljik görünümü ve ahşap kaplamaları ile kendinizi 1970’lerde hissediyorsunuz.

DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU

Yorucu olmayan zevkli bir yolculuk istiyorsanız tercihiniz Doğu ekspresi olmalı. Yanınızda götüreceğiniz kayan malzemeleri ile Kars’ta kayak yapabilirsiniz. Doğu ekspresi için en iyi dönem kış ayları olduğunu söylemek gerekir. Yol boyunca geçtiğiniz illerin irili ufaklı köylerini keyifle izleyebilirsiniz. Dışarının eksi derecelerdeki soğuklarına rağmen vagonunuzun içerisinde çayınızı yudumlayıp beyaz örtüyü seyredebilirsiniz. Kimi zaman dağlara tırmanan tren kimi zamanda tünellerden geçiyor. İrili ufaklı bir çok yerleşim beldesinden geçiyor. Ufak bir tatil planı için tek yapmanız gereken Doğu ekspresi bileti almaktır. Emin olun çok keyif alacaksınız.

DOĞU EKSPRESİ ROTA

DOĞU EKSPRES DURAKLARI

Doğu ekspresinin toplam uzunluğu 1310 kilometredir. Bu mesafeyi yaklaşık olarak 24 saatte kat etmektedir. Ana durak olarak 7 adet ve 33 adet ara durak bulunmaktadır.

DOĞU EKSPRESİ ANA DURAKLAR

Doğu ekspresinin ana durakları Ankara, Kayseri, Sivas, Çetinkaya, Erzincan, Erzurum ve Kars olarak bulunmaktadır. Ana durakların dışında bir çok ara durak vardır. Bunlar illerin içerisindeki köyler ve küçük yerlerşim yerlerinden oluşmaktadır.

DOĞU EKSPRESİ ARA DURAKLAR

Ara duraklar olarak Kayaş, Elmadağ, Irmak, Çerikli, Yerköy, Şefaatli, Sarıkent, Yenifakılı, Kalkancık, Boğazköprü, Sarımsaklı, Yeniçubuk, Sarkışla, Bedirli, Kalın, Bostankaya, Yenikangal, Avşar, Güneş, Göçentaşı, Cürek, Demirdağ, Divriği, Kemaliye Çaltı, Adatepe, Bağıştaş, İliç, Güllübağ, Yahşiler, Eriç, Kemah, Mercan olarak bulunuyor.

DOĞU EKSPRESİ SAATLERİ

Ankara’dan her gün seferi bulunan Doğu ekspresi 18:00’da kalkış yapıyor ve ertesi gün 18:00’da Kars’a varmış oluyor.

Aynı şekilde Kars’tan her gün seferi bulunuyor. Kalkış saati 08:00, ertesi gün 08:00’da Ankara’ya varmış oluyor.

DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2019

Uzun bir tren yolculuğundan sizde keyif alıyorsanız kesinlikle Doğu ekspresi deneyimini yaşamalısınız.

Tek kişilik fiyatları aşağıda paylaşıyorum.

2 Yataklı vagonlar kişi başı 187 TL.

Business vagon kişi başı 64 TL.

Ekonomik vagon kişi başı 48 TL.

Güncel fiyatlar bu şekildedir.

Doğu ekspresinde yemek vagonu bulunmaktadır. Yolculuğunuz boyunca bu alanda yemek yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *