Ankara’ya Yakın Deniz Olan Tatil Yerleri

ANKARA’DAN GİDİLECEK YAZLIK TATİL YERLERİ

Ankara düzeni, sosyal imkanları ve parkları ile ilgi çeken bir şehir özelliği ile bilinir. Ankara’da yaşayan insanların tatil için denizi olan şehirleri tercih etmesi muhtemeldir. Ankara güzel bir şehir olmasına rağmen yaz tatili için çoğu insan Ege kıyılarını veya Akdeniz’i tercih eder. Bu yazımızda sizlere Ankara’ya yakın olan deniz kentlerini listeleyeceğiz.

SAKARYA / KARASU

Ankara’dan yola çıkılarak ulaşılabilecek ne yakın ikinci sahil kasabasıdır. Karadeniz’e kıyısı olması ile genel olarak dalgalı bir denizi vardır. Sahili çakıl taşlarından oluşmaktadır.

Küçük bir tatil kenti olması ile kış aylarında pek fazla olmayan nüfusu yaz aylarında oldukça artmaktadır. Karasu’da konaklama türü genel olarak pansiyon, butik otel ve kiralık evlerden oluşmaktadır. Birkaç tane büyük otele sahiptir. Karasu’da içerisinde bir adette aquapark vardır.

Dört dörtlük bir tatil beklentisi olmayanlar için tavsiye edilebilir. Ankara’ya yakın konumundan dolayı haftasonları tatil yapılabilecek yerler arasındadır.

357 km / 3 Saat 50 Dakika

YALOVA / ARMUTLU

Ankaralıların sıklıkla seyahat ettiği popüler tatil beldelerindendir. Sadece Ankara değil çevre şehirleri olan İstanbul, Bursa gibi büyük kentlerden de tatil için gelinen bir semttir.

Yalova konaklama türü olarak tatil köyleri, beş yıldızlı oteller ve devremülklerden oluşmaktadır. Sosyal faliyet açısından gelişmiş bir şehirdir. Sahilleri kumlardan oluşur ve Marmara denizine bakmaktadır.

Tatil sektörü üzerine sürekli yatırım yapılan kentlerden birisidir. Tatilcilerin neredeyse tamamı yerli turistten oluşur. Armutlu’da Marmara denizinden taze çıkarılan ve sunulan balık restorantları ile ünlüdür. Hafta sonu gidip dönülecek mesafede olmasada tatil planı yapılarak güzel vakit geçirilebilir.

470 km / 5 Saat 10 Dakika

MUĞLA / FETHİYE

Ankaralıların sıklıkla rezervasyon yaptırdığı tatil kentlerinden biridir. Fethiye turist yoğunluğu açısından yabancı turist sayısı ağır basmaktadır. Yapılacak onlarca etkinlik vardır. Rafting, Yamaç Paraşütü, Tüplü Dalış, Bunge Jumping, Su Sporları gibi sıklıkla rastlayamayacağınız sporları Fethiye’de gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara’dan 7 saat süren bir yolculuk ile ulaşılabilir. Yolculuk sürenize değecektir emin olabilirsiniz. Berrak masmavi suları ile insanı büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Upuzun plajları ve koyları ile Fethiye’de sürekli gezecek bir yer vardır.

Her gün düzenlenen Ölüdeniz Tekne Turları ile bütün körfezi dolaşabilirsiniz. Yamaç paraşütü ile adrenalini hissetmek için gelebileceğiniz tatil mekanıdır.

617 km / 7 Saat

ANTALYA / SİDE

Ankara’dan yola çıkıldığında ortalama bir yolculuk mesafesi vardır. Konaklama türü genel olarak beş yıldızlı otel konseptinden oluşmaktadır.

Side’de butik oteller ve pansiyonlar sahilden oldukça uzakta kalmaktadır. Bu yüzden Side için tek alternatif beş yıldızlı otel konaklamasıdır. Antalya turizm açısından oldukça yatırım alan ve sıklıkla denetlenen bir şehirdir. Bu sayede otellerin imkan ve olanakları oldukça güzeldir.

Her şey dahil konseptinde çalışan oteller güzel bir tatil sunmaktadır. Side de haftasonu gidip dönülebilecek bir tatil kenti değildir. Side için yaz tatili planlaması ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

500 km / 5 Saat 50 Dakika

BARTIN / AMASRA

Amasra, yolculuk süresi bakımından Ankaya’ya oldukça yakın bir tatil semtidir. Ankaralıların pek bilmediği ve gitmediği tatil kasabasıdır. Küçük bir ilçe olmasına rağmen oldukça güzel bir denizi, gezilecek yerleri, kumsalları ile tatil için ideal bir kenttir. Amasra turizm sektörü açısından gelişmemiş bir kenttir.

Konaklama açısından butik otel, pansiyon, kiralık ev olarak konaklama imkanları vardır. Yaz aylarında karadeniz kıyılarından yerli turist gelmektedir. Ankara’ya hafta sonu gidilebilecek mesafesi ile güzel bir konumdadır. Amasra’dan da dört dörtlük bir tatil beklentisi olmadan gidilip güzel bir tatil geçirilebilir.

306 km / 3 Saat 50 Dakika

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *