Ölüdenize Nasıl Gidilir?

Fethiye Ölüdenize Nasıl Gidilir?

FETHİYE ÖLÜDENİZ’E DİĞER ŞEHİRLERDEN ULAŞIM

Fethiye Ölüdeniz her yaz tatilciler tarafından tercih edilen popüler bir yazlık kent olması ile ünlüdür. Hava Sporları, Cam gibi denizi ve Geniş Sahili ile ön plana çıkan bir kenttir. Bu yazımızda sizlere Fethiye Ölüdeniz’e il dışından gelecek tatilcilerin ulaşım seçeneklerini paylaşacağız.


FETHİYE ÖLÜDENİZ’E UÇAK İLE ULAŞIM

Fethiye Ölüdeniz’e gelmek isteyen tatilcilerin en sık kullandığı ulaşım aracı uçak yolculuğudur. Uçak yolculuğu ile trafik derdini çekmeden, kolayca ulaşabileceğiniz en cazip seçenektir.

İSTANBUL’DAN ÖLÜDENİZ’E UÇAKLA ULAŞIM

İstanbul’dan direk olarak Dalaman havalimanına uçuş bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık olarak 1 Saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlar şuan için Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanından yapılmaktadır. Bilet fiyatları değişkenlik gösterse de 120TL ile 300TL arasında diyebiliriz. Biletinizi erken alırsanız bilet fiyatı düşüyor.

İZMİR’DEN ÖLÜDENİZ’E UÇAKLA ULAŞIM

İzmir’den şu an için Dalaman havalimanına hiçbir havayolu direk olarak uçmamaktadır. İzmir’den Dalaman’a uçakla gidebilmek için İstanbul aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz ve yaklaşık 3.5 saat sürmektedir. Bilet fiyatları 200TL ile 300TL arasındadır.

ANKARA’DAN ÖLÜDENİZ’E UÇAKLA ULAŞIM

Ankara’dan direk uçuş mevcuttur. Dalaman havalimanına kış sezonu için günde 1 sefer bulunmaktadır. Yaz sezonu seferler artmaktadır. Uçuş süresi 1 saat 20 dakika yaklaşık süredir. Bilet fiyatları 100TL ile 180TL arasında haftanın günlerine göre değişmektedir.


FETHİYE ÖLÜDENİZ’E OTOBÜS İLE ULAŞIM

Fethiye Ölüdeniz yolculuğu için bir diğer ulaşım imkanı şehirler arası otobüslerdir. Bir çok firma Ölüdeniz’e sefer düzenlemektedir.

Fethiye Otobüs Bileti Ücretleri
Fethiye Otobüs Bileti Ücretleri

Fethiye’ye sıklıkla ulaşım yapılan illerin yukardaki güncel otobüs bileti fiyat tablosudur. Fethiye’ye hemen hemen her ilden otobüs bileti bulmak mümkündür. Antalya’dan 3.5 saat, İzmir’den 5.5 saat, Adana’dan 14 saat, Ankara’dan 9 saat ve İstanbul’dan 12 saat yol süresi tahminidir.


FETHİYE ÖLÜDENİZ’E ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Fethiye’ye özel araçla ulaşmak hem çevre beldeleri gezebilmek için hem de konforlu bir ulaşım için ideal olacaktır. Yakıt fiyatlarından dolayı ulaşım seçenekleri arasında en maliyetlisidir.

Şehir Süre Km Yakıt
İstanbul 9 saat 30 dakika 784 km 274,4 TL
İzmir 4 saat 30 dakika 446 km 156,1 TL
Ankara 7 saat 40 dakika 623 km 156,1 TL
Antalya 2 saat 50 dakika 200 km 70 TL
Bursa 7 saat 40 dakika 635 km 222,25 TL
Adana 10 saat 20 dakika 804 km 281,4 TL

Yukarıdaki tabloda en çok ulaşım sağlanan illerin özel araçla varış süreleri, kilometre olarak mesafeleri ve kaç lira yakacağının bilgileri verilmiştir.


FETHİYE’DEN ÖLÜDENİZ’E ULAŞIM

Fethiye’ye ulaşım imkanlarını sizlerle paylaştık. Şimdi “Ölüdenize nasıl gidilir?” sorusunun cevabınıda verelim. Fethiye’den Ölüdeniz’e gidebilmek için Muğla belediyesinin bünyesindeki şehiriçi minibüslere binmeniz gerekmektedir. Fethiye-Ölüdeniz minibüsleri sezonlara göre değişen sefer saatleri vardır.

Yaz ayında her 5 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. Kış aylarında ise her 30dk veya 1 saatte bir sefer vardır. Yol süresi toplamda 35 dakika ortalama olarak verilebilir. Minibüs ücretleri Fethiyeden Ölüdenize 6,25TL’dir. Fethiyeden Ovacıka ise 4,25TL olarak belirlenmiştir.

TATİL PAKETİ YAZ TATİLİ PLANI

Ölüdeniz için bir tatil planınız varsa size önerebileceğimiz tatil çeşidi kesinlikle tatil paketi olacaktır. Tatil Paketi sayesinde otel odası ve birbirinden eğlenceli onlarca aktivite (yamaç paraşütü, rafting, tekne turu, atv turu, tüplü dalış vb.) içeren herşey dahil tatil türüdür. Daha önceden yaptığınız tatilleri unutun. Bu yaz eğlenceli ve dolu dolu bir tatil geçirmek isterseniz Tatil Paketi Fırsatları linkinden erken rezervasyon yaptırarak 650TL’den başlayan fiyatlar ile tatil rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Özet
Fethiye Ölüdenize Nasıl Gidilir?
Makale Başlığı
Fethiye Ölüdenize Nasıl Gidilir?
Açıklama
Fethiye Ölüdeniz her yaz tatilciler tarafından tercih edilen popüler bir yazlık kent olması ile ünlüdür. Hava Sporları, Cam gibi denizi ve Geniş Sahili ile ön plana çıkan bir kenttir. Bu yazımızda sizlere Fethiye Ölüdeniz'e il dışından gelecek tatilcilerin ulaşım seçeneklerini paylaşacağız.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

One Reply to “Fethiye Ölüdenize Nasıl Gidilir?”

eveozelders
29 Mart 2019
Takip edilmeye değer bir websiteniz var
Cevapla

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.