Kelebekler Vadisi Tekne Turu

Fethiye Kelebekler Vadisi Tekne Turu 2020

Fethiye’nin en gözde koylarından olan Kelebekler Vadisi ziyaretçilerini bekliyor. İki tarafı yüksek kayalarla çevrili olan bu şirin mekan orman koruma kanunu dahilinde sit alanı ilan edilmiştir. Üzerinde beton yapı bulunmadığından doğallığı bu güne kadar korunmuştur. Adından gelen nadir türdeki kelebekleri vadi üzerinde gözlemleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak bine yakın çeşit kelebek türü bulunuyor.

Kelebekler Vadisi Gezi Yerleri
Kelebekler Vadisi Gezi Yerleri

Mavinin en ihtişamlı tonlarını denizinde görebilirsiniz. Kelebekler Vadisi yaz aylarında güneşi belirli saatlerde aldığından serin oluyor ve yazın bunaltıcı sıcaklarını hissetmiyorsunuz. Ölüdeniz sahilinden her gün kalkan tekneler ile Kelebekler Vadisini ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için hizmet veriyor.

KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU 2019

Tekne turları rotası üzerinde Kelebekler Vadisi ilk duraktır. Tur tekneleri bu koyda yaklaşık olarak 1 saat mola verir ve yolcular için yüzme, dinlenme ve güneşlenme süresi tanır. Teknede yol alırken güneşlendikten sonra kendinizi soğuk sulara atmanız güzel bir his verecektir.

Kelebekler Vadisi Tekne Turu Fiyatları
Kelebekler Vadisi Tekne Turu Fiyatları

Koyda mola verilirken yemek servisi yapılır. İsteğe bağlı olarak tavuk veya balık seçebilirsiniz. Kelebekler Vadisi manzarası eşliğinde yemek yedikten sonra tura Akvaryum Koyu-Deve Plajı-St Nicola Adası diye devam ediyor.

KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU FİYATLARI

Ölüdeniz’den kalkan tekneler beliri bir rota dahilinde 4-5 koy ve sahili geziyor. Fiyatlar kişi başı olarak 100 TL‘dir. Tekne içerisinde soyunma kabinleri, güneşlenme alanları bulunmaktadır. Bazı teknelerde su kaydırağı da mevcuttur. Ölüdeniz’de yapılacak en iyi aktivitelerden birisidir. Tur yaklaşık olarak 5 buçuk – 6 saat sürmektedir. Tekne turu rotası boyunca göreceğiniz doğal güzelliklere değeceğini fark edeceksiniz. Tur boyunca her koyda çekeceğiniz fotoğraflar ile sosyal medyada beğenilere doyamayacaksınız.

KELEBEKLER VADİSİ’NE SÜRAT TEKNESİ

Kelebekler Vadisine özel bir ulaşım aracı olan sürat teknesi yani diğer adıyla hız teknesi ile de ulaşabilirsiniz. Hız teknesi kaptanla birlikte sizin istediğiniz rota dahilinde ilerliyor. Rotanızı Kelebek Vadisi, Deve Plajı, Akvaryum Koyu veya her birinde duraklama olarak bir gezi olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hız teknesini isterseniz siz de kullanabilirsiniz. Tekne üzerinde mini buzdolabı bulunuyor. Tekneye yanınızda yiyecek ve içecek götürebilirsiniz. Ölüdeniz Hız Teknesi Kiralama Fiyatları saatlik olarak 250 TL‘dir. Tüm koyları gezebilmeniz için minimum 2 saat kiralamanız daha mantıklı olacaktır. Hız teknesini 2 saat kiralamak isterseniz fiyatı 350 TL‘dir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle size özel tekne dahilinde gezmek istersiniz ideal bir seçim olacaktır.

Özet
Fethiye Kelebekler Vadisi Tekne Turu 2019
Makale Başlığı
Fethiye Kelebekler Vadisi Tekne Turu 2019
Açıklama
Ölüdeniz'den kalkan tekneler beliri bir rota dahilinde 4-5 koy ve sahili geziyor. Fiyatlar kişi başı olarak 100 TL'dir.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.