Ekincik Koyu Nerede

Ekincik Koyu Köyceğiz

EKİNCİK KOYU NEREDE?

Ekincik Koyu, Köyceğizin huzurlu ve harika atmosferi ile durgun, temiz ve berrak suların buluşma noktasıdır. Ekincik Koyu batısında Marmaris Milli Parkı, kuzeyinde Köyceğiz Gölü ve doğusunda Dalyan beldesi bulunur. Konum olarak tatil yapmak ve gezmek için mükemmel bir yerdedir.

Ekincik Koyu - Köyceğiz
Ekincik Koyu – Köyceğiz

Ekincik Koyu küçük bir körfez içindedir. Bu sayede suları daima durgun ve berraktır. Koy, kendini temizleme özelliğine sahiptir. Mavi bayrak ünvanına sahiptir.

EKİNCİK KOYU KONAKLAMA

Ekincik koyu için konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Koyun büyüklüğü itibari ile bünyesinde 2 otel barındırır. Otellerden biri denize sıfır konumda olup beş yıldızlıdır. My Marina Yatch Club bölgedeki denize sıfır her şey dahil konseptli tek oteldir. Denize 100 metre ile 200 metre arasında Ekincik Pansiyon, Sayfiye Butik Hotel ve Hotel Emir Palas gibi bir kaç adet konaklama seçeneği daha vardır. Ayrıca villa kiralama imkanıda bulunmaktadır.

Ekincik Koyu My Yatch Club Hotel
Ekincik Koyu My Yatch Club Hotel

Ekincik koyu için düşük bütçeli konaklama imkanı da mevcuttur. Kendi çadırınızı getirerek sahile olmamak kaydı ile denize yakın orman bölgesinde kamp yapabilirsiniz. Ekincik halk plajı sayesinde tuvalet, duş gibi imkanlar bulunsa da elektrik bağlantısı bulamazsınız. Bölgedeki kamping alanlarında bu imkanlarda mevcuttur.

EKİNCİK KOYU ULAŞIM

Ekincik Koyu ulaşım seçenekleri arasında en kısa yol uçak yolculuğudur. Bulunduğunuz ilden Dalaman yönüne yapacağınız uçak yolculuğundan sonra taksi veya havaş ile 1 saat ile 1 buçuk saat arasında Köyceğize ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınız ile gelecekseniz batısı için Marmaris yolu üzerinden ve Doğusu için Dalyan yolu üzerinden gelmek en iyi seçenek olacaktır.

Ayrıca Ekincik koyuna deniz yolu ile de ulaşabilirsiniz. Ekincik koyuna ait bir adet liman bulunmaktadır.

EKİNCİK KOYUNA YAKIN BELDELER

Ekincik koyu bir çok popüler tatil merkezlerine yakın mesafededir. Bu beldelere belediye minibüsleri ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Kendi aracınızla daha kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

MARMARİS MİLLİ PARKI

Ekincik koyuna yakın olan Marmaris Milli Parkı gezilecek güzel yerlerden biridir. Ormanda piknik yapabilirsiniz ve ormanın tertemiz havasını hissedersiniz.

Marmaris Milli Parkı

Marmaris Milli Parkı’nın en uç noktası çıkıntı şeklindedir. Bu noktadan gün batımını izlemek oldukça keyiflidir. Marmaris Milli Parkı, Ekincik koyunun hemen yanında yer alır ve oldukça yakındır.

KAUNOS ANTİK KENTİ

Ekincik Koyundan yaklaşık 28 kilometre mesafede bulunur. Deniz seviyesinden 152 metre yüksete bulunur. Karia halkına ait antik mezarlar, antik eşyalar, mimari yapılar ve eserler bulunur.

Kaunos Antik Kenti

Antik çağda ticaret limanı olarak kullanılan bölgenin kalıntılarını içerir. Bu kalıntılar arasında ticaret gemileri, denizcilik gereçleri bulunmaktadır. Ekincik koyuna yakın olan güzel bir gezi alanıdır.

KÖYCEĞİZ GÖLÜ

Ekincik koyuna 15 kilometre mesafededir. Araçla 10 dakika yolculuk yapılarak ulaşılabilir. Köyceğiz gölü kendine has mavi ve yeşil tonlarının karışımı rengine sahiptir. Göl o kadar temizdir ki burada bir adet içme suyu fabrikası da bulunmaktadır.

Köyceğiz Gölü

Köyceğiz gölünü sandallar ile gezebilirsiniz ve isterseniz balıkçılık aletleri kiralayan yerlerde mevcuttur. Köyceğiz gölünün başında bulunan Köyceğiz Köyü, yerel halkın kendi mahsülleri ile ürettiği ürünleri tatmak için mükemmel bir yerdir. Köyün içinde bulunan çay bahçeleri gölün kenarına kurulmuş olup güzel bir manzarası vardır.

İZTUZU PLAJI

Ekincik koyundan 1,5 saatlik mesafede bulunur. İztuzu plajı endemik bitki türlerine ve nesli tükenme tehlikesi bulunan hayvanlara ev sahipliği yapar.

İztuzu Plajı
İztuzu Plajı

Caretta Caretta kaplumbağaları ve Beyaz Yunus türünün çiftleşme döneminde uğradığı noktalardandır. Plajın kendine has kum çeşidi ve büyük kumsalı sayesinde oldukça ziyaretçi çekmektedir. Denizi açık mavi tonlarında ve berraktır.

Ekincik koyu hakkında ziyaretçilerimizin bilgi edinmesi için hazırladığımız bu makalede bulunmayan sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Keyifli Tatiller,

Özet
Ekincik Koyu Köyceğiz
Makale Başlığı
Ekincik Koyu Köyceğiz
Açıklama
Ekincik Koyu, Köyceğizin huzurlu ve harika atmosferi ile durgun, temiz ve berrak suların buluşma noktasıdır. Ekincik Koyu batısında Marmaris Milli Parkı, kuzeyinde Köyceğiz Gölü ve doğusunda Dalyan beldesi bulunur. Konum olarak tatil yapmak ve gezmek için mükemmel bir yerdedir.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.