Datça Tiyatro Festivali

Datça Tiyatro Festivali 2020

Datça Tiyatro Festivali 2019

Datça Tiyatro Festivali her sene Haziran veya Temmuz ayında düzenlenmektedir. Festival, “deniz seviyesinde tiyatro” olan sloganın hakkını veriyor. Knidos Antik Kentine karşı gerçekleşen festival büyüleyici atmosferi ile güzel bir tiyatro gösterisi sunuyor. Datça Tiyatro Festivali bu sene 16-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecektir.

Datça Tiyatro Festivali
Datça Tiyatro Festivali

Festival kapsamında yarışmalar ve etkinlikler düzenlenmektedir. Yarışma kazananlarına küçük ödüller veriliyor. Datça Tiyatro Festivalinde klasik oyunlar sahnelenmektedir. Molier, Şatonun Altında gibi yabancı oyunların yanında klasik türk tiyatro oyunlarıda düzenlenmektedir.

Tiyatro tutkunları tarafından takip edilen festival binlerce kişi tarafından izlenmektedir. Ayrıca festival kapsamında çadırınızla gelip kamp kurma imkanınız da vardır. Festival alanına yakın bir çadır kamping alanı bulunmaktadır.

Festivalin ihtişamı Knidos Antik Kenti ile daha da artmaktadır. Binlerce yıl önce aynı noktada o dönemin insanları tarafından o alanda tiyatro gösterisi yapıldığını bilmek güzel bir his olacaktır.

Datça Tiyatro Festivali

Etkinliğin düzenlenmesi için gereken bütçeyi başta Datça Belediyesi olmak üzere Temsa, Enerjisa, Omo gibi büyük destekçilerin katkıları ile düzenlenmektedir.

Festival, sadece tiyatro sahneleme şeklinde değil, aynı zaman izleyiciler ile etkileşim oluşturacak etkinlikler bulunmaktadır.

Kurulan panayır alanı ile yerel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Panayır kapsamında yapılan satışlardan bir kısmı yardım kuruluşlarına gönderiliyor. Panayır alanında kitap, giysi ve süs eşyaları satışı da yapılmaktadır.

Datça Tiyatro Festivali
Datça Tiyatro Festivali

Festival her yaştan ve her şehirden insanı bir araya getiriyor. İlgi alanı tiyatro olan insanlar ile tanışıp yeni arkadaşlıklar edinmeniz sizlere keyif verecektir.

İki gün boyunca devam eden festivalde boş zamanlarını olacaktır. Tarihi Datça yarımadasının muhteşem dokusunu keşfedebilirsiniz. Binlerce yıllık zeytin ağaçları ve yaz simgelerinden biri olan palmiye ağaçlarının altına güzel bir piknik yapabilirsiniz. Sıcaklardan bunalırsanız Datça’nın tertemiz sularına kendinizi atabilirsiniz.

Araç ile gelenler için seyahat etmek çok kolay olacağından dolayı Datça çevresindeki güzellikleri de gezme imkanınız olacaktır. Datça’ya yarım adasının en uç noktasında denizin aşındırdığı kayaçları görebilirsiniz. Ayrıca Datça’dan Bodrum’a saat başı feribot seferleri düzenlenmektedir. Günlük olarak gidip geri dönebilirsiniz.

Datça Tiyatro Festivali ile ilgili sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Keyifli Tatiller.

 

Özet
Datça Tiyatro Festivali 2019
Makale Başlığı
Datça Tiyatro Festivali 2019
Açıklama
Datça Tiyatro Festivali her sene Haziran veya Temmuz ayında düzenlenmektedir. Festival, "deniz seviyesinde tiyatro" olan sloganın hakkını veriyor.
Publisher Name
Myfriendoo
Publisher Logo

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve bunlar mutlaka web sitemizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Hakaret, küfür ve kaba ifadelerden kaçınması talep edilir. Bildirim açıklamaları olmadan herhangi bir yorumu silme hakkımızı saklı tutarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.